Autor: Antoni Zalewski
Pierwszokomunijny dar od dzieci dla chorych

Maja, Hania, Maja, Weronika, Martynka, Natalka, Wiktoria, Oliwka, Hania, Ania, Agatka, Ola, Hania - to imiona trzynastu dziewczynek, które w tym roku przystąpiły do swojej Pierwszej Komunii Świętej, a które można nazwać prawdziwymi bohaterkami.

Przygotowane do przyjęcia Pana Jezusa przez katechetkę p. Annę Kudryńską i ks. Ireneusza Węgrzyna z Parafii Świętej Rodziny w Łodzi podjęły decyzję o ścięciu włosów i oddaniu ich na peruki dla dzieci chorych na nowotwory. Godne podkreślenia jest to, że decyzja o ofiarowaniu włosów była podjęta przez dzieci samodzielnie jako dar dla Pana Jezusa z okazji uroczystości pierwszokomunijnej.

Akcja oddawania włosów jest prowadzona przez Fundację „RAK’N’ROLL” oraz współpracujące z nią zakłady fryzjerskie, które ścinają włosy w odpowiedni sposób, a następnie przekazują je do perukarni robiącej wygodne i piękne peruki. Te są przekazywane za darmo kobietom, które walczą z rakiem. Dzięki temu mogą wyglądać znacznie lepiej i mają więcej siły w drodze do zdrowia.

Przykład dzieci niech będzie zachętą dla innych do realizowania w praktyce słów Jezusa: „Wszystko, co uczyniliście jednemu z tych braci moich najmniejszych, Mnieście uczynili” (Mt 25,40).