Archidiecezja Łódzka
IX Niedziela Zwykła – 3 VI 2018
10:47 | 02.06.2018 | Wyświetleń: 1001

Komunikaty Kurii Metropolitalnej Łódzkiej na niedzielę 3 czerwca 2018 r.

1. Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w obchodach 31. rocznicy wizyty św. Jana Pawła II w Łodzi, których centralnym punktem będzie Archidiecezjalne Święto Eucharystii. W niedzielę 10 czerwca 2018 r. o godz. 10.00 zgromadzimy się pod kościołem Matki Boskiej Zwycięskiej w Łodzi, aby wyruszyć w procesji eucharystycznej do Bazyliki Archikatedralnej Łódzkiej. Po zakończeniu procesji o godz. 11.30 rozpocznie się Msza św. koncelebrowana w Bazylice Archikatedralnej pod przewodnictwem i z homilią Ks. Bpa Andrzeja Dziuby Biskupa Łowickiego. Po zakończeniu Eucharystii zapraszamy na obiad na placu im. Jana Pawła II w Łodzi.

2. Komenda Miejska Policji w Łodzi ostrzega przed złodziejami działającymi metodą na wnuczka. W ostatnim okresie oszuści poszerzyli swoje działanie i coraz częściej po telefonie od rzekomego wnuczka dzwonią do wybranej ofiary podszywając się pod policjanta, prokuratora lub sędziego i nakłaniają pokrzywdzonego do przekazania pieniędzy oszustowi obiecując zatrzymanie go oraz zwrot pieniędzy. Zdarzają się też przypadki wyłudzenia pieniędzy dostarczonych przez listonosza pod pretekstem poddania ich ekspertyzie jako fałszywych.

3. Centrum Służby Rodzinie zaprasza do udziału w Boskich Randkach przeznaczonych dla katolickich singli. Kolejna tegoroczna edycja odbędzie się w niedzielę 24 czerwca 2018 r. i rozpocznie Mszą św. w intencji dobrego męża i dobrej żony o godz. 16.00. Do udziału w tej edycji zaproszone są osoby w wieku 35-45 lat. Koszt udziału w wydarzeniu wynosi 25 zł. Szczegółowe informacje na stronach Centrum Służby Rodzinie (www.csr.org.pl) lub na fanpagu.

4. Studium Muzyki Kościelnej informuje o rekrutacji do Studium Organistowskiego na roku akademicki 2018/2019:
4-letni program nauczania realizowany jest w trybie zajęć grupowych oraz indywidualnych (fortepian, organy),
do studium mogą być przyjęci kandydaci nieposiadający wykształcenia muzycznego – po stwierdzeniu predyspozycji muzycznych, z możliwością nauki na przygotowawczym roku kształcenia, po sprawdzeniu wiedzy i umiejętności kandydat może być przyjęty na rok wyższy, oferta dotyczy także organistów już zatrudnionych w parafiach, którzy chcieliby podnieść swoje kwalifikacje muzyczno-liturgiczne i uzyskać dyplom.
Rozmowa kwalifikacyjna obejmuje wykonanie na fortepianie lub organach dowolnego utworu oraz sprawdzenie predyspozycji słuchowych oraz głosowych (dowolna pieśń kościelna). Rozmowy kwalifikacyjne odbędą się w Studium Muzyki Kościelnej Archidiecezji Łódzkiej (ul. Zgierska 123) w dwóch terminach:
21 czerwca 2018 r., godz. 17.00
17 września 2018 r., godz. 17.00
Informacje: tel. (42) 659 72 88 lub kom. 882 383 785; www.smk.archidiecezja.lodz.pl;
e-mail: smk@archidiecezja.lodz.pl