Archidiecezja Łódzka
Festyn Rodzinny w Zgierzu
10:40 | 16.06.2018 | Wyświetleń: 1663

Już po raz kolejny odbył się festyn w Zgierzu w parafii pw. Matki Bożej Dobrej Rady. Na festyn przybyli licznie parafianie, a także mieszkańcy Zgierza. Pogoda i humor dopisały uczestnikom festynu. W pogodny nastrój wprowadziły nas zespoły występujące na scenie: chór Cantabile z Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia w Zgierzu, Zespół Ludowy „Szczawiniacy”, Zespół Taneczny „Cardio” działający przy Uniwersytecie Trzeciego Wieku w Zgierzu, dzieci z przedszkoli nr 12 tj. „Topolinki” i nr 13 tj. „Bajkowe nutki”, chór „Pascha”, młodzież ze szkół podstawowych nr 5 i 6, zespoły wokalne „Sposób na Nudę” i „Metamorfoza” z Młodzieżowego Domu Kultury, ks. Jan wraz z Zespołem 7 Darów, Martyna i Szymon Wieczorkowie, Zespół Pieśni i Tańca Boruta, Melodyjki, Joanna Pawłowska, Oliwka Krusińska oraz Weronika Jabłońska , a także franciszkański zespół Pokój i Dobro.

W tracie festynu można był o poczęstować się lodami, kiełbaskami, grochówką, ciastami. Dzieci mogły pozjeżdżać na dmuchanej zjeżdżalni, postrzelać z łuku, pooglądać motory, ubrać się w strój policjanta albo usiąść w samochodzie wojskowym. Swoje stanowisko miał Zespól Szkół im. Jakuba Cezaka w Zgierzu, na którym młodzież przygotowała kolorowe napoje i piękne kanapki.

To był wspaniały dzień, piękna pogoda, rodzinna atmosfera, moc atrakcji. Na zakończenie zagrał i zaśpiewał zespół franciszkański z Łodzi Łagiewnik – Pokój i Dobro. Jest to zespół kleryków, którzy studiują filozofię i teologię, są oni pełni pasji i zapału ewangelizacyjnego, których połączyła miłość do Chrystusa oraz do muzyki. Już od 40 lat poprzez swój śpiew i grę na instrumentach oddają chwałę Panu Bogu, przybliżając Go swoim słuchaczom. Na koncie zespołu jest już 9 albumów, a 10 jest w przygotowaniu. Treści piosenek zanurzone są w Piśmie Świętym, aby nadać im właściwy wymiar. Kto myślał , że to poważne granie to się zdziwił, gdyż ich muzyka to przede wszystkim rock i pop, bardziej stonowane utwory, ale również reggae czy franciszkański rap. Wszyscy świetnie się bawili – młodzież skakała klaskała w dłonie.

Podczas festynu nie brakowało emocji. Wszyscy czekali z niecierpliwieniem na losowanie głównych nagród. Wśród nagród były dwa telewizory, dwa rowery, głośnik JBL, robot kuchenny, kuchenka mikrofalowa, odkurzacz, maszynka do mielenia, blender, żelazko, czajnik, vouchery na fitness, do restauracji na MOSIR, zabiegi u masażysty oraz krzewy.

Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom zaangażowanym w przygotowanie i przeprowadzenie tego pikniku! Ks. Proboszcz Andrzej Blewiński wyznaczył ks. Tomasza Cylińskiego jako organizatora Festynu Rodzinnego w parafii, który przy Jego wsparciu oraz młodzieży, ministrantów, grup parafialnych i licznych parafian podjął się tego zadania. Na koniec ks. Tomasz podziękował wszystkim za wspólnie spędzony czas i zabawę oraz wsparcie przy organizacji festynu.