Archidiecezja Łódzka
Niedziela Miłosierdzia Bożego – 8 IV 2018
12:41 | 07.04.2018 | Wyświetleń: 1212

Komunikaty Kurii Metropolitalnej Łódzkiej na niedzielę 8 kwietnia 2018 r.

1. W Uroczystość Zwiastowania Pańskiego (9 kwietnia) w Dzień Świętości Życia wyrazimy naszą wdzięczność Panu Bogu za dar życia oraz okażemy solidarność z dziećmi poczętymi, zagrożonymi w swoim istnieniu. Matkom w stanie błogosławionym i ich rodzinom w kościołach parafialnych zostanie udzielone specjalne błogosławieństwo. Nastąpi też złożenie przyrzeczenia „Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego”. Tego dnia w Bazylice Archikatedralnej Mszy św. o godz. 18.00 przewodniczył będzie Ks. Bp Ireneusz Pękalski.

2. Kuria Archidiecezji Łódzkiej zaprasza na Mszę św. w Bazylice Archikatedralnej we wtorek 10 kwietnia o godz. 18.00 z okazji 8. rocznicy katastrofy lotniczej pod Smoleńskiem. Mszy św. przewodniczył będzie Ks. Abp Grzegorz Ryś Metropolita Łódzki.

3. Ks. Abp Grzegorz Ryś zaprasza na Ekumeniczną Drogę Światła (Via Lucis), która będzie miała miejsce w Łodzi w piątek 13 kwietnia 2018 r. Uczestnicy wyruszą z Kościoła Ewangelicko-Reformowanego (ul. Radwańska 37) o godz. 19.00. Następnie przejdą przed Bazylikę Archikatedralną i zakończą przed Kościołem Ewangelicko-Augsburskim Św. Mateusza. Droga Światła to nabożeństwo nawiązujące swoim układem do Drogi Krzyżowej obejmujące 14 stacji, których rozważania dotyczą tajemnicy Zmartwychwstania.

4. W 78. rocznicę Zbrodni Katyńskiej 13 kwietnia w Sanktuarium Matki Boskiej Zwycięskiej w Łodzi (ul. Łąkowa 27) o godz. 11.00 pod przewodnictwem Ks. Bpa Adama Lepy zostanie odprawiona Msza św. w intencji zamordowanych na Wschodzie w 1940 roku oficerów Wojska Polskiego i funkcjonariuszy Państwa Polskiego. Po Mszy św. przy Pomniku Katyńskim odbędzie się oficjalna uroczystość z ceremoniałem wojskowym.
do przekazania wiernym w parafiach łódzkich i zgierskich

5. Parafia pw. Św. Jana Pawła II w Zgierzu (ul. Łagiewnicka 76) zaprasza narzeczonych na „Wieczory dla zakochanych”, które rozpoczną się 12 kwietnia 2018 roku. Spotkania te są nietypowym kursem przedmałżeńskim przeprowadzanym przez duszpasterza oraz pary małżeńskie zrzeszone w Stowarzyszeniu „Spotkania Małżeńskie”.
Kontakt – ks. Łukasz Tarnawski: nr tel. 516 180 117, mail: xlukaszT@gmail.com. Więcej informacji na stronie internetowej: www.spotkaniamalzenskie-lodz.pl
do informacji Czcigodnych Księży