I Niedziela Wielkiego Postu - 18 II 2018

Komunikaty Kurii Metropolitalnej Łódzkiej na niedzielę 18 lutego 2018 r.

1. II niedziela Wielkiego Postu, zwana Ad Gentes w Kościele polskim jest Dniem Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Z tej okazji za tydzień w całej Polsce zbierane będą ofiary do puszek przeznaczone na pomoc polskim misjonarzom poprzez Dzieło Pomocy Ad Gentes przy Komisji Episkopatu Polski ds. Misji. Dzięki Waszej modlitwie i ofiarności misjonarze głoszą Ewangelię i budują wspólnoty wiary na wszystkich kontynentach.

2. Centrum Służby Rodzinie zaprasza do udziału w Boskich Randkach przeznaczonych dla katolickich singli. Pierwsza tegoroczna edycja odbędzie się 8 marca w Dzień Kobiet. Do udziału w tej edycji zaproszone są osoby w wieku 25-35 lat. Koszt udziału w wydarzeniu wynosi 25 zł. Szczegółowe informacje na stronach Centrum Służby Rodzinie.

3. Katolicka Szkoła Podstawowa i istniejące od 26 lat Liceum Ogólnokształcące im. Jana Pawła II w Łodzi na Teofilowie informuje o naborze uczniów do wszystkich klas Szkoły Podstawowej i pierwszej klasy Liceum na Rok Szkolny 2018/19. Zapraszają na Drzwi Otwarte w dniu 24 lutego 2018 r. w godz. 10.00-12.00. Informują jednocześnie, że przy szkole istnieje bursa prowadzona przez Siostry Matki Bożej Miłosierdzia. Bliższe informacje znajdują się na plakacie zamieszczonym w gablocie parafialnej i stronie internetowej szkoły.

4. Katolickie Szkoły w Łodzi przy ulicy Nałkowskiej 2 prowadzone przez Stowarzyszenie Przyjaciół Szkół Katolickich informują o zapisach do pierwszych i czwartych klas Szkoły Podstawowej i pierwszej klasy Niepublicznej Szkoły Muzycznej. Zapraszają też na Drzwi Otwarte: 22 lutego i 15 marca w godz: 16.30-19.00. Informacje znajdują się na ulotkach i plakacie wywieszonym w gablocie.