Archidiecezja Łódzka
Powstała internetowa strona IV Synodu Archidiecezji Łódzkiej
22:00 | 26.01.2018 | Wyświetleń: 3637 | Autor: ks. Paweł Kłys

Synod, aktualności, struktura, historia, dokumenty – to zakładki, które można znaleźć na uruchomionej przez Archidiecezję Łódzką stronie internetowej IV Synodu Diecezjalnego.

W przeddzień liturgicznego rozpoczęcia IV Synodu Archidiecezji Łódzkiej, została uruchomiona strona synodalna, którą można znaleźć pod adresem internetowym www.synodlodz.pl

Jak dowiedział się Portal Archidiecezji Łódzkiej, pomysłodawcą powstania strony synodu był arcybiskup Grzegorz Ryś metropolita łódzki, który wskazując na zasadność jej zaistnienia w przestrzeni wirtualnej poinformował o tym, że ma ona być źródłem informacji na temat przebiegu prac synodalnych.

Strona ma pełnić podwójną funkcję. Po pierwsze informować o tym: czym jest synod, jaki jest jego przebieg na terenie Archidiecezji oraz czym aktualnie zajmują się grupy synodalne. Drugą funkcją strony jest wymiar praktyczny. Uczestnicy synodu za pośrednictwem strony będą mogli pobrać dokumenty potrzebne do prac synodalnych, odbywających się w zespołach działających w parafiach, szkołach i innych środowiskach Archidiecezji.

Prace przy tworzeniu strony, które trwały przez ostatnie miesiące, wykonane zostały przez łódzką firmę InterSynergy (www.intersynergy.pl). To już kolejny produkt, który ta firma przygotowała dla Archidiecezji Łódzkiej.