Archidiecezja Łódzka
XXXII Niedziela Zwykła 12 XI 2017
12:00 | 11.11.2017 | Wyświetleń: 1667

Komunikaty Kurii Metropolitalnej Łódzkiej na niedzielę 12 listopada 2017 r.

1. Duszpasterstwie Akademickim „Piątka” zaprasza studentów na kolejny wieczór maryjny w poniedziałek 13 listopada o godz. 20.00. Gościem spotkania będzie Ksiądz Emil Parafiniuk – dyrektor biura organizacyjnego ŚDM w Polsce. Temat spotkania: „Z Maryją ku przyszłości.”

2. Sanktuarium Świętości Życia w Łodzi (ul. Łagiewnicka 197/201) zaprasza na wystawę fotograficzną o wielkiej matczynej miłości i odwadze pt. „Matki: mężne czy szalone?”. Wystawa ta przedstawia szczęśliwie zakończone historie kobiet, które zaryzykowały swoim życiem lub zdrowiem, aby urodzić dziecko. Ekspozycja, której autorką jest pani Marta Dzbeńska-Karpińska, odwiedziła już ponad 30 miast Polski i Europy, w Łodzi natomiast potrwa do 18 listopada.

3. Parafia pw. Św. Wojciecha w Łodzi zaprasza na kolejne spotkanie z cyklu „Idźcie i głoście – Spotkania z ludźmi wiary”, które odbędzie się 19 listopada o godz. 18.00. Gościem spotkania będzie dn Adam Bilski, raper i youtuber. Diakon z Wrocławia jest znany ze swojego kanału na YouTube, na którym robi freestyle oraz nakręca vlogi. Tematem spotkania będzie: „Grzesznik dążący do świętości”.
Program:
18.00 – Msza Św.
18.50 – Spotkanie z gościem
Po spotkaniu wszyscy są zaproszeni na agape do salki parafialnej, na której będzie możliwość osobistej rozmowy z gościem.

4. Duszpasterstwo Służby Zdrowia Archidiecezji Łódzkiej zaprasza na Mszę św. w intencji wszystkich zmarłych pracowników służby zdrowia i pomocy społecznej do parafii pw. Św. Faustyny w Łodzi (pl. Niepodległości) w niedzielę 19 listopada o godz. 18.00. Przed Mszą św., o godz. 16.30, odbędzie się comiesięczne spotkanie w salce parafialnej.

5. Sanktuarium Świętości Życia w Łodzi (ul. Łagiewnicka 197/201) zaprasza na dzień skupienia dla małżeństw pragnących potomstwa: „Ból i nadzieja. Gdy tak długo czekamy na dziecko”, które odbędzie się 25 listopada. Szczegółowe informacje można znaleźć na stronie internetowej: www.abrahamisaralodz.pl

6. Z racji ogłoszonego przez Ojca Świętego I Światowego Dnia Ubogich osoby konsekrowane wraz z przyjaciółmi zapraszają na spektakl „Przywracajmy nadzieję ubogim”, który odbędzie się w czwartek 16 listopada o godz. 18.00 w Teatrze D.O.M. przy ul. Piotrkowskiej 243. Wstęp na przedstawienie jest wolny.
(Scenariusz – Marcin Kobierski, Reżyseria – Mirosława Marcheluk i Ryszard Mróz).

7. Ofiary zebrane 12 listopada do puszek na rzecz chrześcijan na Bliskim Wschodzie, z racji Dnia Solidarności z Kościołem Prześladowanym, należy wpłacać w kasie Kurii.

8. Duszpasterstwo Liturgicznej Służby Ołtarza organizuje kurs lektorski, w którym mogą uczestniczyć ministranci od trzeciej klasy gimnazjum. Spotkania będą miały miejsce w sali Wydziału Duszpasterstwa Młodzieży przy ul. ks. I. Skorupki 13. Pierwsze z nich odbędzie się 18 listopada o godz. 9.00. Zapisy na kurs będą podczas pierwszego spotkania na podstawie wypełnionego druku potwierdzonego podpisem Księdza Proboszcza. Opłata za kurs wynosi 100 zł.

9. Duszpasterstwo Liturgicznej Służby Ołtarza oraz Wyższe Seminarium Duchowne serdecznie zapraszają kandydatów, ministrantów, lektorów i ceremoniarzy na Dzień Jedności Służby Liturgicznej, który odbędzie się w sobotę 25 listopada w Archikatedrze Łódzkiej i w seminarium pod hasłem: „Liturgylandia”.
Program naszego spotkania jest następujący:
10.00 – Zawiązanie wspólnoty
10.30 – Eucharystia
12.00 – Program powołaniowy przygotowany przez alumnów WSD
(podział na grupy po zakończeniu Eucharystii; przejście do seminarium)
14.30 – Zakończenie w Archikatedrze
Po Eucharystii zapraszamy kapłanów na posiłek i spotkanie informacyjne w Wydziale Duszpasterstwa Młodzieży (Skorupki 13).