XXX Niedziela Zwykła 29 X 2017

Komunikaty Kurii Metropolitalnej Łódzkiej na niedzielę 29 października 2017 r.

1. Noc Świętych w Archikatedrze Łódzkiej odbędzie się we wtorek 31 października o godz. 19.15. Do udziału w Nocy Świętych zaproszeni są kapłani, osoby życia konsekrowanego, katecheci, młodzież oraz wszyscy wierni.
do przekazania wiernym w parafiach łódzkich.

2. Hospicjum domowe Caritas Archidiecezji Łódzkiej zaprasza na koncelebrowaną Mszę św. za wszystkie osoby, które doznały straty swoich bliskich oraz przeżywają żałobę. Eucharystia, której przewodniczył będzie Ksiądz Biskup Adam Lepa, zostanie odprawiona w Bazylice Archikatedralnej w piątek 3 listopada o godz. 18.00.

3. Duszpasterstwo Akademickie „Piątka” (ul. ks. Skorupki 5, Łodzi) zaprasza na całonocną adorację Najświętszego Sakramentu w intencji Księdza Arcybiskupa Grzegorza Rysia, która odbędzie się w kaplicy duszpasterstwa w piątek 3 listopada o godz. 20.00. Będzie to przygotowanie do ingresu nowego Metropolity Łódzkiego i jednocześnie duchowy dar, jaki studenci pragną ofiarować swojemu Pasterzowi. Od tej pory w każdy pierwszy piątek miesiąca studenci będą podejmować całonocną adorację Najświętszego Sakramentu w intencji Arcybiskupa Grzegorza Rysia.
Program adoracji:
godz. 20.00 – Modlitwa różańcowa (część bolesna)
godz. 21.00 – Apel jasnogórski
Adoracja w ciszy