Uwielbieniowa Łódź Ratunkowa z Jałmużnikiem Papieskim

Uwielbieniowa Łódź Ratunkowa to specjalny wieczór, raz w miesiącu, kiedy młodzi mogą mocno uwielbiać Boga. Spotkania odbywają się o godz. 19.00 w kościele Jezuitów w Łodzi (ul. Sienkiewicza 60). Jest to wydarzenie wysokonakładowe - od profesjonalnego nagłośnienia po światła koncertowe w kościele. Muzycznie nad wydarzeniem czuwa zespół Mocni w Duchu. Spotkanie animuje grupa młodzieżowa Młodość - lubię to.

Uwielbieniowa Łódź Ratunkowa to zaproponowanie młodym w Kościele czegoś bardzo atrakcyjnego, na co mogą zaprosić kolegów i nie będą się wstydzić braku profesjonalizmu. Zadaniem Uwielbieniowej Łodzi Ratunkowej jest wzmocnić działania na rzecz młodych, które prowadzimy regularnie podczas katechezy i pracy w parafiach. Często brakuje nam środków, aby zrobić coś profesjonalnie. Ten brak chcemy wypełnić Uwielbieniową Łodzią Ratunkową.

Skupiamy się na młodzieży z gimnazjów i liceów. Zapraszamy również młodszych studentów. Do kościoła mogą wejść tylko ludzie młodzi. Dla katechetów, rodziców i opiekunów przewidujemy miejsca na chórze. Wydarzenie jest transmitowane na YouTube w jakości full HD.

W piątek 27 października gościem Uwielbieniowej Łodzi Ratunkowej, która będzie przygotowaniem młodzieży do ingresu ks. abp Grzegorza Rysia, będzie jałmużnik papieski - ksiądz arcybiskup Konrad Krajewski.