Archidiecezja Łódzka
Spotkania charyzmatyczne u Pallotynów
14:56 | 02.10.2017 | Wyświetleń: 7181

„Pan Jezus pragnie przemieniać ludzkie serca i działać w życiu każdego”- mówił o. Łukasz Prausa podczas sobotniego spotkania charyzmatycznego w Sanktuarium Świętości Życia w Łodzi.

Spotkanie rozpoczęło się Msza Św. podczas której o. Łukasz wygłosił słowo do licznie przybyłych wiernych. Podkreślił, że każde spotkanie ewangelizacyjne ma na celu przybliżenie do Pana Jezusa i większe otwarcie się na działanie Ducha Świętego. Jezus pragnie, aby wielu z nas zaczęło swoje życie od nowa i nie chce abyśmy się oglądali wstecz, ale żebyśmy podążali drogą wyznaczoną przez Niego. Nie zawsze jest to droga łatwa. Podobnie jak Jezus możemy doświadczać cierpienia, krzyża, bólu. Jednak kiedy człowiek przylgnie do Chrystusa, to będzie te doświadczenia przeżywał w inny sposób.

Chrystus chce abyśmy do niego powrócili. Czasem trudno skorzystać z sakramentu pokuty i pojednania, a to właśnie w konfesjonale można zrzucić z siebie ciężar, który na sobie nosimy. Pan Jezus poprzez spowiedź chce pokazać „zależy mi na tobie”.

„W sercu nosi się winę, zadrę, złość. Jak Chrystus może wejść z łaską uzdrowienia do człowieka, który nie przebaczył? Pierwszym elementem aby doświadczyć Bożego uzdrowienia jest przebaczenie. Trzeba przebaczyć sercem”- mówił dalej o. Prausa.

Było to pierwsze spotkanie z o. Łukaszem Prausem. Kolejne Msze św. i nabożeństwa z modlitwą o uzdrowienie będą odbywały się cyklicznie w każdą czwartą sobotę miesiąca. Podczas spotkania posługiwała wspólnota ewangelizacyjna św. Wincetego Pallottiego, a oprawę muzyczną przygotował zespół Keep aLIVE