Archidiecezja Łódzka
Idźcie i głoście – cykl spotkań w parafii św. Wojciecha w Łodzi
07:55 | 28.10.2017 | Wyświetleń: 1309

„Zwyciężać z Maryją” – pod takim hasłem, w parafii św. Wojciecha w Łodzi, odbyło się pierwsze spotkanie z cyklu „Idźcie i głoście” organizowanego przez młodzież parafialną.Zwyciężać z Maryją – Łatwo mówić.

Spróbować – już zdecydowanie dużo trudniej, o wytrwaniu nawet najciszej nie wspominając. Wytrwaniu mimo wszelkich przeciwności. Nawet jeśli jest ciężko, a może zwłaszcza wtedy gdy ciężko, gdy bez przerwy stromo pod górę.

Czym jest zwycięstwo? Co znaczy zwyciężać? Zwyciężać w życiu? A jeszcze dodatkowo: …z Maryją?
Religia nakłada obowiązki, a czy ta cała Maryja znajdzie chwilkę by zarobić na mój dom i samochód? na mój jeden chociaż sweter? Pan tu o zwycięstwach, sukcesach, a ja co – że teraz najem się różańcem… ? W tym bagnie? Sam na dnie?

Wkoło pojedynek – o pracę, wyjście z nałogów, pokonanie słabości… Walka o nas. Są ludzie, żyją niedaleko, którzy dzięki spotkaniu z Jezusem i Jego Matką potrafili zupełnie odmienić swoje życie i pokonać to, co wydarzyło się na ich drodze…

W zeszłą niedzielę w parafii św. Wojciecha w Łodzi (Rzgowska 242) rozpoczął się cykl spotkań z ludźmi wiary.
Gościem był Bartek Krakowiak. Młody chłopak z Warszawy, podzielił się doświadczeniem życia, spotkania z Bogiem, i zmianami, które później nastąpiły. Bartek to również bloger – pieszo pokonał dystans z Warszawy do Medjugorie, a opisy trudów tej drogi umieszczał na profilu „Z buta do Maryi”.
Bartek Krakowiak to pierwszy z zaproszonych gości. Kolejne spotkania odbywać się będą w 3 niedziele miesiąca aż do czerwca.
Patrząc na takich jak on z pewnością łatwiej będzie nam iść i zwyciężać. Przekonać się jak wiele można osiągnąć dzięki zaufaniu i wierze.

Nasze październikowe spotkanie rozpoczęła Msza Święta o godzinie 18.00. Po niej Bartek opowiedział historię swojego życia i nawrócenia, o tym jak poprzez odrzucenie, śmierć i ogołocenie, które naznaczyły jego życie odnalazł Boga, jak doświadczenia miłości i łaski skłoniły go do stania się odważnym świadkiem Chrystusa i wyruszenia w drogę do Maryi, do Medjugorie. Po tym mocnym i przejmującym świadectwie nadszedł czas na zadawanie pytań. Bardzo wiele osób było zainteresowanych jego historią i szczegółami z jego pielgrzymki. Następnie wszyscy odmówili dziesiątek różańca w intencji Bartka, aby nie zabrakło mu sił w dawaniu świadectwa swojego życia, po czym wszyscy udali się na Agape do salki parafialnej, gdzie można było osobiście porozmawiać z gościem. Tak wiele osób chciało z nim porozmawiać, że trzeba było prosić o chwilę odpoczynku dla Bartka, żeby mógł coś zjeść czy się napić. Na koniec wszyscy zrobili sobie pamiątkowe zdjęcie, szczęśliwi ze mogli w takim spotkaniu uczestniczyć.

Dziękujemy bardzo Bartkowi za to, że zgodził się zainaugurować cykl spotkań z ludźmi wiary i ubogacić nas swoim świadectwem życia i doświadczeniem Jezusa.

Już dzisiaj młodzież z parafii św. Wojciecha serdecznie zaprasza na kolejne spotkanie, które odbędzie się 19 listopada (niedziela) o godz. 18.00, a kolejnym gościem będzie raper