Tomaszów Maz.: Modlitwa o powołania kapłańskie w parafii pw. Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski

We wtorek 26 września 2017 r. Sztafeta Modlitw o Powołania gościła w parafii pw. Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski w Tomaszowie Mazowieckim.

Całe spotkanie rozpoczęło się o godz. 16:00 adoracją Najświętszego Sakramentu. O godz. 17:30 miało miejsce nabożeństwo różańcowe, a o 18:00 Eucharystia, której przewodniczył ks. Paweł Bogusz – dawniej prefekt naszego Seminarium, obecnie diecezjalny duszpasterz młodzieży, ministrantów i powołań. Mszę świętą koncelebrowało dwóch kapłanów posługujących w parafii, a udział w niej wziął także ks. Proboszcz Zygmunt Nitecki. Reprezentację alumnów WSD stanowili klerycy: Artur Majchrzak, Konrad Sulmirski i Krystian Felijakowski, który w czasie liturgii podzielił się z licznie zgromadzonymi parafianami świadectwem swojego powołania.

Pod koniec Mszy św. rozdane zostały deklaracje umożliwiające zapisanie się do Towarzystwa Przyjaciół Wyższego Seminarium Duchownego w Łodzi, gazetki kleryckie Ama, obrazki z modlitwą za powołanych, książeczki zawierające świadectwa różnych osób oraz seminaryjne cukierki. Została wykonana również wspólna fotografia.

Po Eucharystii delegacja Seminarium poprowadziła, wspólnie z ks. Proboszczem oraz ks. Mariuszem Turczyńskim – wikariuszem, spotkanie z ponad setką młodych osób przygotowujących się do przyjęcia sakramentu bierzmowania. W czasie jego trwania młodzież wysłuchała świadectwa, zadawała pytania klerykom oraz księżom . Oprócz tego miał również miejsce wspólny śpiew z gestami.

Wyrażamy naszą wdzięczność za serdeczne przyjęcie w parafii, a także prosimy o modlitwę w intencji naszej wspólnoty oraz nowych powołań do służby Bożej.