Archidiecezja Łódzka
Święto Eucharystii
09:39 | 12.06.2016 | Wyświetleń: 328

Dziś przeżywamy archidiecezjalne Święto Eucharystii na pamiątkę niezapomnianej wizyty Ojca Świętego Jana Pawła II, która odbyła się w Łodzi dnia 13 czerwca 1987r. W tym roku w sposób szczególny święto to wpisuje się w obchody 1050 rocznicy chrztu Polski Archidiecezji Łódzkiej.

Następca św. Piotra przypomniał nam wtedy, że „człowiek potrzebuje Eucharystii, aby mógł żyć na wieki tym Życiem, które jest z Boga samego”. Jak w latach ubiegłych uroczystość rozpocznie procesja eucharystyczna, która wyruszy o godz. 10.00 z Sanktuarium Matki Boskiej Zwycięskiej w Łodzi.

Po jej zakończeniu, przy ołtarzu polowym o godzinie 11:30 odprawiona zostanie pontyfikalna Msza św. Uroczystościom będzie przewodniczył Ksiądz Kardynał Dominik Jaroslav Duka – Prymas Czech.

W drugiej części naszego świętowania na placu katedralnym o godz. 19:00, odbędzie się wieczór uwielbienia za dar Eucharystii, animowany przez łódzką grupę uwielbieniową.

Podczas tego spotkania swoim świadectwem podzieli się z uczestnikami ks. Krzysztof Dukielski – zastępca koordynatora generalnego Światowych Dni Młodzieży w Krakowie.

Do udziału w uroczystości zapraszamy serdecznie kapłanów, osoby życia konsekrowanego i wiernych świeckich, szczególnie młodzież z parafialnych, dekanalnych i regionalnych grup Światowych Dni Młodzieży.