Autor:
Błogosławione małżeństwo Quattrocchich wzorem do naśladowania

Relikwie w uroczystej procesji wniósł ksiądz Adam Bajer vel Bojer, proboszcz parafii, który przywitał wszystkich zgromadzonych wiernych oraz przybliżył postaci błogosławionych małżonków. Na uroczystość licznie przybyły dzieci z przedszkola prowadzonego przy parafii wraz z rodzicami.

Homilię wygłosił Ksiądz Arcybiskup Marek Jędraszewski. Metropolita Łódzki w słowie skierowanym do wiernych zwrócił uwagę, że małżeństwo Quattrocchich może być szczególnym wzorem do naśladowania dla małżeństw i rodzin naszej Archidiecezji. Łódzki Pasterz przypomniał, że nasza archidiecezja w sposób szczególny modliła się w intencji Synodu Biskupów o rodzinie i wyraził nadzieję, że to miejsce, parafia św. Józefa, najstarsza parafia w Łodzi, która odtąd będzie gościła relikwie błogosławionych Marii i Alojzego Quattrocchich, będzie szczególnym miejscem modlitwy i pobożności wszystkich małżonków i rodzin.

Błogosławieni małżonkowie Quattrocchi są przykładem rodziny, która do końca zaufała Bogu, we wszystkich dziedzinach ich życia. „Stają się oni wzorem także dla nas, także dzisiaj. Właśnie przy tym wielkim rozchwianiu, gdy chodzi o rozumienie tego czym jest chrześcijańskie, katolickie małżeństwo i katolicka rodzina. Potrzebne są nam takie wzory. Potrzebne są nam wzory ludzi, którzy rozumieją, że nie ma prawdziwego wychowania dzieci bez związania ich z Kościołem, bez uczenia ich najpierw pacierza, a potem właściwego zatroskania o to, aby jak najgodniej , jak najlepiej były przygotowane do przyjmowania kolejnych sakramentów w swoim życiu- pojednania i pokuty, eucharystii, bierzmowania. A potem jak najbardziej odpowiedzialnego przygotowania do tego co będzie ich czekało w dorosłym życiu, zwłaszcza do małżeństwa. Do którego trzeba się przygotowywać jak najlepiej właśnie wychodząc ze zdrowej, chrześcijańskiej rodziny”- mówił Łódzki Pasterz.

Na zakończenie uroczystości można było ucałować relikwie błogosławionych małżonków.

Maria i Luigi Beltrame Quattrocchi są pierwszym w dziejach Kościoła małżeństwem wyniesionym do chwały ołtarzy z powodu heroicznej wierności Ewangelii w życiu małżeńskim i rodzinnym. Beatyfikacji dokonał Jan Paweł II na Placu św. Piotra w Rzymie 21 października 2001 roku, w dwudziestą rocznicę ogłoszenia adhortacji apostolskiej Familiaris consortio.