Archidiecezja Łódzka
Spotkanie Liturgicznej Służby Ołtarza
10:00 | 10.12.2014 | Wyświetleń: 299

W związku z przygotowaniami do Światowych Dnia Młodzieży, które odbędą się w 2016 roku w Krakowie, została powołana Sekcja Liturgiczna Archidiecezji Łódzkiej mająca na celu właściwe przygotowanie Liturgicznej Służby Ołtarza do tego wielkiego wydarzenia.

Podstawowym zadaniem Sekcji Liturgicznej jest stworzenie zespołu liderów regionalnych, którzy będą odpowiedzialni za formację ministrantów w swoich regionach, a także dbanie o oprawę liturgiczną podczas Liturgii Archidiecezjalnych z udziałem Księdza Arcybiskupa.

Zapraszamy duszpasterzy ministrantów wraz z ceremoniarzami i lektorami na pierwsze spotkanie, podczas którego zostanie zaprezentowany plan działań ma najbliższe miesiące oraz przekazane zostaną specjalne ankiety ministranckie do przeprowadzenia w parafiach. Spotkanie odbędzie się w czwartek 11 grudnia 2014 r. o godz. 19:00 w budynku kurialnym przy ul. I. Skorupki 7 w Łodzi.

Bardzo liczymy na obecność przedstawicieli Liturgicznej Służby Ołtarza Archidiecezji Łódzkiej, bez których przygotowanie do Światowych Dni Młodzieży byłoby niemożliwe. Wszelkie informacje znajdują się na naszej stronie: www.facebook.com/ministrancilodz