Archidiecezja Łódzka
10 – lecie Wspólnoty Odnowy w Duchu Świętym
12:37 | 22.10.2014 | Wyświetleń: 799

W dniu 21 października 2014 roku w kościele p.w. Miłosierdzia Bożego w Bełchatowie została odprawiona Msza Święta dziękczynna za 10 lat istnienia wspólnoty Odnowy w Duchu Świętym "Nowe Przymierze". Eucharystię koncelebrowali trzej kapłani: ks. Andrzej Łamasz, ks. Zdzisław Płuska SCJ oraz ks. Szymon Kierkiewicz. Wśród zaproszonych gości obecny był Marek Witkowski - koordynator świecki Odnowy w Duchu Świętym w Archidiecezji Łódzkiej.

Homilię wygłosił ks. Andrzej Łamasz, który był opiekunem duchowym wspólnoty przez minione 5 lat. Mówił w niej m.in. o tym, że Jezusa Chrystusa nie da się zmierzyć żadną ludzką miarą i że każdy powinien Go odkrywać i poznawać osobiście – tego domaga się od nas Pan.”A wy za kogo mnie uważacie”? – pyta Pan Jezus – nie tylko Piotra i Apostołów. Pyta każdego z nas: „Kim dla ciebie Jestem”? Warto zadać sobie to pytanie, a odpowiedzi poszukać we własnym sercu – zachęcał głoszący homilię kapłan.

Wspólnota „Nowe Przymierze” powstała we wrześniu 2004 roku z inicjatywy proboszcza ks. kan. Kazimierza Magdziaka. Kilkuosobowa grupa wyodrębniła się z „Dobrej Nowiny” – ruchu działającego przy parafii Matki Kościoła w Bełchatowie. Z upływem czasu wspólnota powiększyła się i obecnie liczy ok. 30 członków w różnym wieku, których jednoczy pragnienie doświadczania mocy Ducha Świętego i Jego charyzmatów.

Opiekunem duchowym wspólnoty od miesiąca września tego roku jest wikariusz parafii ks. Szymon Kierkiewicz.

Wspólnota spotyka się w każdy wtorek po wieczornej mszy świętej, aby modlitwą i śpiewem chwalić Dobrego Boga oraz zgłębiać Jego słowo. Członkowie grupy biorą udział w rekolekcjach ignacjańskich, seminariach i sesjach formacyjnych. Co roku w maju Wspólnota wyjeżdża na Ogólnopolskie Czuwanie Odnowy w Duchu Świętym w Częstochowie. Bierze także czynny udział w organizowanym corocznie pikniku na Wawrzkowiźnie dla dzieci z Domu Dziecka w Piotrkowie Trybunalskim oraz chętnie włącza się w życie parafii organizując m.in. msze święte z modlitwą o uzdrowienie i uwolnienie. Podczas wspomnianych mszy świętych członkowie wspólnoty wraz z kapłanem posługują modlitwą wstawienniczą.

Uroczystość rocznicowa odbyła się w wigilię Uroczystości św. Jana Pawła II, Papieża, patrona miasta Bełchatowa, który powiedział: „Życie wspólnot działających w parafii jest prawdziwie owocne i budujące człowieka, gdy w ostatecznym rozrachunku przybliża go do Chrystusa.” I właśnie tego życzmy naszej i wszystkim innym wspólnotom gromadzących się przy parafiach.