Autor:
Wyświetleń: 2002
Metropolita Łódzki celebrował Mszę św. w kaplicy Instytutu Centrum Zdrowia Matki Polki

- To miejsce jest przykładem realizacji człowieczych praw – dzięki odwadze i bezinteresowności pracujących tu ludzi, którzy oddają nie tylko swoją pracę, ale talent, serce, czas i poświęcenie wobec tych najmniejszych, czekających na szansę przeżycia – podkreślił Pasterz Kościoła Łódzkiego, podczas Mszy św. w kaplicy Instytutu Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi. Jest to prawdziwie Boże miejsce, gdzie toczy się także batalia o współczesną Europę: o to jaka ona będzie. Czy będzie zachowane prawo do życia od poczęcia, czy też może procedury będą decydowały kto przeżyje a kto nie? Dlatego modlimy się o „łaskę czułego sumienia, która każe iść odważnie i do końca” - mówił w homilii Metropolita Łódzki.

Ksiądz Arcybiskup Marek Jędraszewski podziękował posługującym w szpitalu kapłanom, tym którzy byli od początku istnienia szpitala i tym którzy są obecnie – ojcom kamilianom „za to, że w duchu charyzmatu św. Kamila świadczą miłość pokazując, że czerwony krzyż nie jest, jak przed wiekami znakiem hańby i bliskiej szubienicy, ale jest znakiem miłości ofiarnej i tętniącego miłością serca”. Pasterz Archidiecezji Łódzkiej zaznaczył, że ICZMP jest szczególnym szpitalem. Jest miejscem, w którym walczy się o życie i realizuje pełne powołanie człowieka. Na zakończenie Eucharystii Ksiądz Arcybiskup pobłogosławił wszystkich obecnych, matki oczekujące narodzin dziecka i ich rodziny.