Autor:
Dialogi o wierze i Miłosierdziu Bożym

Zebranych w katedrze powitał jej proboszcz, ks. Ireneusz Kulesza.

W tematykę spotkania wprowadził ks. Przemysław Góra, diecezjalny duszpasterz młodzieży.

W pierwszej części spotkania abp Marek Jędraszewski odpowiadał na pytania zadane przez internautów.

1. Czy można powiedzieć, że Miłosierdzie Boże jest najważniejszym zagadnieniem wiary?

2. Jak Bóg może być jednocześnie miłosierny i sprawiedliwy?

3. Czy miłosierny Bóg może skazać człowieka na wieczne potępienie?

4. Czy można na Bogu wymusić miłosierdzie?

5. Czy jest sens przystępować do sakramentu pokuty, jeżeli człowiek nie jest pewny, czy w ogóle wierzy?

6. Czy nominacja dla ks. Krajewskiego jest znakiem, że mamy bardziej troszczyć się o najbiedniejszych?

7. Jaki jest sens spowiedzi?

8. Czy eutanazja może być formą miłosierdzia?

W drugiej części spotkania możliwość zadawania pytań mieli zebrani w katedrze wierni.

9. Czy Kościół nie powinien bardziej przypominać o Bożym Miłosierdziu?

10. Czy jeśli będę głęboko wierzył i modlił się o wyleczenie z jakiejś choroby, to czy Pan Bóg mnie wyleczy?

Istotnym akcentem spotkania była modlitwa do Miłosierdzia Bożego

Na zakończenie abp Jędraszewski zaapelował do wiernych o liczny udział w listopadowych uroczystościach poświęconych dzieciom z niemieckiego obozu przy Przemysłowej. Później udzielił błogosławieństwa.

Oprawę muzyczną spotkania zapewniła schola dziecięca z Pabianic.