Archidiecezja Łódzka
Brzeziny świętują
20:19 | 07.06.2013 | Wyświetleń: 527

Dni Brzezin świętować będą 8-9 czerwca mieszkańcy Brzezin. Jednym z elementów obchodów jest Marsz dla Życia i Rodziny, który przejdzie ulicami miasta 9 czerwca. Wcześniej odprawiona zostanie msza święta w kaplicy NMP Częstochowskiej w intencji brzezinian.

Sobotnie atrakcje Dni Brzezin to m.in. gra uliczna „Krótka historia naszego miasta” (godz. 15.00), otwarcie kompleksu boisk sportowych przy SP nr 2, wybory Małej Miss Brzezin oraz koncerty zespołów Golden Life i Ira. Na zakończenie zaplanowany jest pokaz sztucznych ogni.

W niedzielę o godz. 15.00 odprawiona zostanie msza św. w intencji mieszkańców Brzezin w kaplicy Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej (ul. kard. Wyszyńskiego). Stamtąd, ul. kard. Wyszyńskiego, Głowackiego, Przedwiośnie i Konstytucji 3 Maja przejdzie na boisko SP nr 2 i Gimnazjum Marsz dla Życia i Rodziny. Później wystąpi zespół Full Power Spirit, odbędzie się przedstawienie przygotowane przez uczestników zajęć prowadzonych przez Centrum Promocji i Kultury w Brzezinach („O żółwiu, kurze i sowie teatr dziecięcy opowie”), koncert połączonych Orkiestr Dętych z Brzezin i Dzierżąznej, występ tenora Janusza Nowańskiego, koncert uczniów PSM I stopnia w Brzezinach i koncert muzyki gospel.
Przez cały czas trwania festynu Radio Plus Łódź będzie nagrywać z dziećmi bajkę „Opowieść o Krakówku”, która oparta jest na motywach brzezińskiej legendy o zaginionym mieście.

I jeszcze trochę historii Brzezin. Warto posłuchać!