Autor:
IV niedziela Wielkanocna

1. Komunikaty

2. Dzisiaj, z racji kończącego się Tygodnia Biblijnego, o godz. 13oo – Msza św. z tematyczną konferencją, animowana przez parafialny Krąg Biblijny. Natomiast o godz. 18oo – Biblijne Nabożeństwo Słowa z wystawieniem Najświętszego Sakramentu.

3. Wraz z całym kościołem rozpoczynamy dziś po raz 50- Tydzień Modlitw o Powołania do kapłaństwa i życia konsekrowanego. Obchodzony będzie pod hasłem „Powołania znakiem nadziei opartej na wierze”. Pragniemy w tym szczególnym czasie złożyć dziękczynienie za niepojęty dar Bożej łaskawości, jaki jest wpisany w każde ludzkie powołanie, a jednocześnie prosić o nowe i dobre powołania do służby Bożej.

4. Dzisiaj, o godz. 1630 – Msza św. i spotkanie duszpasterskie dla rodziców i dzieci, które przygotowują się do I Komunii św. Jest to ostatnie spotkanie przed uroczystościami komunijnymi, stąd apel o obecność wszystkich zainteresowanych – dzieci i rodziców.

5. Zebranie Żywej Róży w kwietniu, wyjątkowo zostaje przełożone na następną niedzielę, t.j. 28 kwietnia, o godz. 17oo.

6. Po przerwie zimowej wznawiamy akcję zbiórki makulatury na misje.
W najbliższy piątek i w sobotę będzie na placu przy naszym kościele ustawiony kontener, do którego będzie można składać każdą, nawet najmniejszą ilość makulatury. Przez zbiórkę tej makulatury pomagamy misjom katolickim w Sudanie Południowym

7. Trwa Nawiedzenie rodzin przez parafialny Obraz Matki Bożej Częstochowskiej. Aktualnie Obraz podejmują mieszkańcy bloków nr 40, 169 i 192.
W każdą środę, w czasie Nowenny i we Mszy św. modlimy się w intencji rodzin, które w swoich domach podejmują Obraz Nawiedzenia.

8. Przypominamy i zachęcamy do udziału w pielgrzymkach Roku Wiary do Rzymu.
Z naszego, retkińskiego dekanatu odbędą się pielgrzymki w wersji autokarowej i samolotowej, na przełomie czerwca i lipca. Szczegółowe informacje na plakatach i w kancelarii parafialnej.

9. Mocą decyzji Księdza Arcybiskupa, Metropolity Łódzkiego – rozpoczyna w naszej parafii posługę duszpasterską Ksiądz Kanonik Jan Bieda. Księdza Jana w naszej wspólnocie witamy gorąco i serdecznie, życząc dobrego zdrowia, satysfakcji z pracy duszpasterskiej i stałej opieki Bożej. Naszego nowego duszpasterza – Księdza kanonika, otaczajmy serdeczną modlitwą.

10. Dzisiaj, przy wyjściu z kościoła odbywa się zbiórka ofiar do puszek na Fundusz Ochrony Macierzyństwa. Za złożone ofiary z góry składamy „Bóg zapłać”.
10. Przy wyjściu z kościoła jak zwykle do nabycia prasa religijna, do lektury której serdecznie zachęcamy. Polecamy szczególnie tygodniki „Niedziela” i „Idziemy”.