Archidiecezja Łódzka
Dialogi Młodych o wierze w Pabianicach
13:24 | 20.12.2012 | Wyświetleń: 542

"Czy jeszcze wierzę i dlaczego wierzę w Boga" - to temat pierwszego spotkania z cyklu "Dialogi Młodych o wierze". W krzyżowym ogniu pytań młodych mieszkańców Pabianic staną 21 grudnia ks. Przemysław Góra i ks. Krzysztof Rybicki. Początek o godz. 19.00 w kościele NMP Różańcowej w Pabianicach.

„Podczas pieszej pielgrzymki pabianickiej na Jasną Górę jest sporo czasu na rozmowy młodych ludzi z duszpasterzami. Pomyśleliśmy, że warto byłoby ten czas dialogu o wierze kontynuować także w ciągu roku” – mówi ks. Krzysztof Rybicki, wikariusz w par. Trójcy Przenajświętszej w Pabianicach i przewodnik pabianickich grup pielgrzymkowych. Bezpośrednim impulsem do zorganizowania cyklu był też pomysł metropolity łódzkiego, żeby regularnie spotykać się z mieszkańcami archidiecezji na „Dialogach w katedrze”, odpowiadając na pytania zadawane „na żywo” i za pośrednictwem internetu.
Pabianickie spotkania organizowane będą co miesiąc, w trzeci piątek miesiąca o godz. 19.00 w kościele NMP Różańcowej w Pabianicach. Każde z nich składać się będzie z nabożeństwa, konferencji tematycznej i czasu na zadawanie pytań. „Pytania są przesyłane za pomocą Facebooka i strony internetowej, ale będzie też można zadawać je na bieżąco” – wyjaśnia ks. Rybicki. „Chodzi nam o prawdziwy dialog. Nie tylko monolog księży, ale też wypowiedzi młodych ludzi, pytania, refleksje, może podzielenie się swoim doświadczeniem odnoszącym się do spraw wiary” – dodaje kapłan.

Spotkania będą prowadzić duszpasterze młodzieży z różnych parafii Pabianic. Pierwsze z cyklu zaplanowane jest na 21 grudnia. Otworzy je diecezjalny duszpasterz młodzieży ks. Przemysław Góra, a konferencję wygłosi ks. Rybicki. Pabianicki cykl prowadzony będzie do czerwca 2013 r.

Posłuchaj materiału Radia Plus Łódź:

{{audio:phpGqG5B5.mp3:Dialogi%20młodych%20o%20wierze}}