Archidiecezja Łódzka
Dziś wspomnienie św. Faustyny, patronki Łodzi
12:02 | 05.10.2012 | Wyświetleń: 452
Dziś wspomnienie św. Faustyny, patronki Łodzi

Uroczysta msza św. i procesja do łódzkiej archikatedry - w ten sposób dziś, w piątek, 5 października, łodzianie będą wspominać patronkę swojego miasta. "To pokazywanie światu, co przyniosła św.Faustyna od Pana Jezusa dla nas wszystkich" - mówi ks. Jacek Tkaczyk z parafii św. Faustyny na Placu Niepodległości w Łodzi. Mszy świętej, która rozpocznie się o 18.00, przewodniczyć będzie abp Henryk Hoser SAC z diecezji warszawsko-praskiej.

Na uroczysty odpust do parafii św. Faustyny zaproszeni są wszyscy łodzianie. „Skoro jest patronką naszego miasta, to oczywiście zapraszamy wszystkich mieszkańców – zwykłych ludzi, władze i gości z całej archidiecezji. Uroczysta msza święta jest odprawiana zawsze o godzinie 18.00. Później wyjątkowa procesja z relikwiami Świętej do archikatedry” – zaprasza ks. Jacek Tkaczyk, wikariusz parafii.

Droga którą przejdą wierni – z Palcu Niepodległości, ulicą Piotrkowską do archikatedry to naśladowanie wędrówki św. Faustyny.
„Kiedy Pan Jezus powołał ją, ukazał się jej w parku Wenecja, zostawiła zabawę, poszła do katedry. Tam upadła przed Panem Jezusem i prosiła co dalej ma czynić. I stamtąd wysłał ją do Warszawy, by głosiła całemu światu wielkie miłosierdzie. Procesja jest ze świecami, niesiemy wspólnie relikwie, czytamy „Dzienniczek”, który napisała i śpiewamy pieśni o Bożym Miłosierdziu. Serdecznie zapraszamy, bo jest to wielka manifestacja naszej wiary. To pokazywanie światu, co przyniosła św. Faustyna od Pana Jezusa dla nas wszystkich” – dodaje ks. Tkaczyk.

Na zakończenie procesji nastąpi odnowienie aktu zawierzenia archidiecezji Bożemu Miłosierdziu.
Św. Faustyna Kowalska jest patronką Łodzi od 2005 roku.

W ciągu roku, codziennie o godz. 15.00, w kościele przy placu Niepodległości w Łodzi, wierni mogą uczestniczyć w nabożeństwie Godziny Miłosierdzia i modlitwie Koronką do Miłosierdzia Bożego.