Archidiecezja Łódzka
Piotrków ma parafię Jana Pawła II
00:00 | 27.11.2011 | Wyświetleń: 899

Parafia błogosławionego Jana Pawła II od pierwszej niedzieli Adwentu oficjalnie w Piotrkowie Trybunalskim. Dekret powołujący wspólnotę podpisał abp Władysław Ziółek. Tymczasowo Msze święte odprawiane będą w par. Miłosierdzia Bożego i Najświętszego Serca Jezusowego. W tej ostatniej działa też kancelaria nowej parafii.

Granice parafii stanowią ulice Wojska Polskiego, Kostromska i Słowackiego. W sumie nowa wspólnota liczyć będzie około 7,5 tysiąca wiernych, z czego większość (5 tysięcy) do tej pory należała do parafii Najświętszego Serca Jezusowego. „Dlatego sprawy parafialne tymczasowo będzie można załatwić w jej kancelarii” – mówi ks. Tomasz Bartczak, proboszcz par. bł. Jana Pawła II w Piotrkowie Trybunalskim.
W dni powszednie Msze święte odprawiane będą w kaplicy w dolnym kościele NSJ o godz. 7.00. W niedziele i święta liturgia sprawowana będzie dwukrotnie – o godz. 10.30 i 12.00). Ks. Bartczak będzie też odprawiać niedzielną Mszę świętą w kościele Miłosierdzia Bożego (o godz. 8.30).
„Mam nadzieję, że wszystkie nasze plany i zamierzenia uda się zrealizować za przyczyną błogosławionego patrona, Jana Pawła II” – mówi ks. Bartczak.
Piotrkowska parafia jest pierwszą wspólnotą pod wezwaniem błogosławionego Jana Pawła II w archidiecezji łódzkiej.

O parafii mówi jej proboszcz, ks. Tomasz Bartczak.