Archidiecezja Łódzka
Krzysztof Żurowski otrzymał nagrodę za film „Śpiący”
11:38 | 08.06.2011 | Wyświetleń: 319
Krzysztof Żurowski otrzymał nagrodę za film „Śpiący”

Film „Śpiący” w reżyserii Krzysztofa Żurowskiego otrzymał na festiwalu w Niepokalanowie II nagrodę w kategorii programów telewizyjnych.

„Śpiący” jest filmowym reportażem o mężczyźnie, który znalazł się w śpiączce po wypadu. Mimo braku nadziei ze strony lekarzy, udało się go wybudzić i dziś wraca do zdrowia.

50-letni Mariusz jechał Trasą Łazienkowską na rowerze. Został potrącony przez samochód. Znaleziono go leżącego z przewróconym rowerem na poboczu. Przez pół roku Mariusz był nieprzytomny i ‚nie rokował’.
Lekarz w szpitalu w Olsztynie podjął się jednak dalszego leczenia. Kilkoro znajomych wraz z matką modliło się za niego. Pacjent wybudził się ze śpiączki.

Emisji reportażu zrealizowanego przez Redakcje Katolicką TVP, towarzyszyła w studio w ramach programu: „My, Wy, Oni”, dyskusja nt. jak opiekować się chorymi nieprzytomnymi „śpiącymi” i jakie są ich szanse na wybudzenie?

Nagrodę przyznało 12-osobowe jury podczas XXVI Międzynarodowego Katolickiego Festiwalu Filmów i Multimediów w Niepokalanowie.