Autor:
Festyn Miłosierdzia – Szlakiem Faustyny

Festyn Miłosierdzia składa się z trzech części. W sobotę (30 kwietnia) o godz. 12:00 rozpocznie się
zabawa w Parku Słowackiego, dawniej Wenecja. Wystąpi „Mały Chór Wielkich Serc”, „Płomień nadziei” oraz kapela ludowa „Kujon”. Część artystyczna w tym roku będzie poświęcona nie tylko św. Faustynie, ale również postaci Jana Pawła II. Jak mówi proboszcz par. św. Faustyny, ks. Wiesław Potakowski festyn można traktować jako przygotowanie do beatyfikacji Ojca Świętego. „Festyn będzie poświęcony Janowi Pawłowi II i jego nauczaniu. Przypomnimy ważna daty z życia papieża, ważne także te dla naszej parafii, kiedy Jan Paweł II beatyfikował i potem kanonizował św. Faustynę. Teraz sam zostaje wyniesiony na ołtarze i sam staje się apostołem Bożego Miłosierdzia” podkreśla ks. Wiesław Potakowski. O godz. 15:00 uczestniczy odmówią Koronkę do Miłosierdzia Bożego. Później łodzianie przejdą w procesji ulicą Piotrkowską do bazyliki archikatedralnej, gdzie abp Władysław Ziółek zawierzy Miłosierdziu Bożemu Łódź i jej mieszkańców.

Posłuchaj wypowiedzi ks. Wiesława Potakowskiego

{{audio:phpMSKwus.mp3:Festyn%20Miłosierdzia%202011}}