Autor:
Zmarł o. Czesław Chabielski SI

Czesław Chabielski urodził się 6 lipca 1930 r. w Paskrzyniu w parafii Ręczno niedaleko Piotrkowa Trybunalskiego, w którym ukończył I Liceum Męskie im. Bolesława Chrobrego. Do jezuitów wstąpił po zdaniu egzaminów dojrzałości w 1949 r., a po dziesięciu latach przyjął święcenia kapłańskie (29 czerwca 1959 r. w Warszawie). Pracował jako operariusz (kapłan posługujący w kościele) i katecheta w Warszawie, Piotrkowie Trybunalskim i Bydgoszczy. Był też duszpasterzem akademickim w Łodzi (w latach 1970-72) i Lublinie. Związał się z ruchem Światło-Życie.
Przez ostatnich kilkadziesiąt lat pracował w Bydgoszczy, a w tym czasie założył m.in. ośrodek oazowy w Suchej. Był spowiednikiem, kaznodzieją, katechetą, duszpasterzem akademickim, opiekunem Klubu Inteligencji Katolickiej w Bydgoszczy, moderatorem Odnowy w Duchu Świętym i duszpasterzem więźniów.
Uroczystości pogrzebowe rozpoczną się w Mszą św. w kościele oo. jezuitów w Bydgoszczy (pl. Kościeleckich 7), w piątek 25 lutego 2011 r. o godz. 18.00. Uroczysta Msza św. pogrzebowa odprawiona zostanie tamże następnego dnia o godz. 12.00, następnie uroczystości na Cmentarzu Nowofarnym (przy ul. Artyleryjskiej) o godz.14.00.