Autor:
Światowy Dzień Życia Konsekrowanego

"Do udziału we mszy zapraszam kapłanów, wspólnoty seminariów duchownych, zakony, zgromadzenia, instytuty świeckie, osoby życia konsekrowanego oraz wszystkich wiernych. We wspólnej modlitwie dziękować będziemy Bogu za dar życia konsekrowanego i prosić będziemy o jego błogosławione owoce dla Kościoła" - zachęca metropolita łódzki.

Na terenie archidiecezji łódzkiej funkcjonuje 17 zakonów i zgromadzeń zakonnych męskich oraz 27 zgromadzeń zakonnych żeńskich. Działają też 4 świeckie instytuty życia konsekrowanego - Fraternia Jezus Caritas, Instytut Miłosierdzia Bożego, Instytut Przenajświętszej Trójcy i Ochotniczki Księdza Bosko. Od kilku lat żyją na terenie diecezji konsekrowane dziewice i wdowy.

Pani Izabela jest konsekrowaną wdową. Jak rodziło się jej powołanie i jak wygląda ono dzisiaj?

Liderka zespołu "Mocni w Duchu" Inga Pozorska, od 1 stycznia 2006 roku jest dziewicą konsekrowaną. Jak wygląda jej powołanie?

Siostra Maria Vianeya (Barbara Śliwowska), kierująca od 2003 roku przedszkolem sióstr felicjanek w Łodzi, mówi o swoim powołaniu:

Ojciec Sławomir Denderski, franciszkanin z Łodzi-Łagiewnik, kapelan w szpitalu Chorób Płucnych, opowiada o swoim powołaniu: