Autor:
Kursy i katechezy przedmałżeńskie

Aktualne informacje znajdują się tutaj.

Klasztor oo. Dominikanów, ulica Zielona 13
Weekendowe nauki przedmałżeńskie (piątek-sobota). Informacje o wolnych terminach na www.lodz.dominikanie.pl lub mailowo: [email protected]

Spotkania Małżeńskie: Wieczory dla zakochanych/Rekolekcje dla Narzeczonych.
Uczestnicy mają pełniejszą możliwość poznania swoich cech osobowości, oczekiwań, ustalenia wspólnej hierarchii ważności spraw w życiu. Dowiadują się podstawowych spraw z zakresu nauki Kościoła o małżeństwie i rodzinie.
Wieczory dla Zakochanych -
Rekolekcje dla Narzeczonych

Duszpasterstwo Akademickie "Węzeł", ul.Kopcińskiego 1/3
Katecheza przedmałżeńska obejmuje cykl 8 spotkań (kaplica Duszpasterstwa Akademickiego "Węzeł"). Organizowane są trzy serie w ciągu roku. Zapisy na pierwszym spotkaniu, ilość miejsc nie jest ograniczona.

Ognisko Miłości w Olszy
Rekolekcje dla "tych, którzy mają się ku sobie" (z zajęciami warsztatowymi).

Kościół oo. jezuitów w Łodzi
Weekend dla narzeczonych, 5-6 listopada. Informacje i zapisy: [email protected].

Katolicka Szkoła kontemplacji i Ewangelizacji Młodych "Dzieci Światłości"
Dwudniowy kurs dla narzeczonych. Wykłady prowadzi kapłan oraz para małżeńska: ks. Grzegorz Korczak (wieloletni duszpasterz młodzieży, od kilku lat odpowiedzialny za Katolicką Szkołę Kontemplacji i Ewangelizacji Młodych "Dzieci Światłości", twórca łódzkiego Ośrodka Pomocy Duchowej) oraz Małgorzata i Michał Owczarscy (małżonkowie, rodzice trójki dzieci, nauczyciele naturalnego planowania rodziny, od kilku lat prowadzący kursy oraz indywidualne spotkania w zakresie poradnictwa rodzinnego dla narzeczonych i małżeństw).
Najbliższe terminy kursów:
23 – 24.11.2012; 7 – 8.12.2012; 25 – 26.01.2013. Zajęcia odbywają się w piątek (17.00-21.00) i sobotę (9.00-19.00) w sali wykładowej przy kościele Matki Boskiej Zwycięskiej w Łodzi przy ul. Łąkowej 40.
Szczegółowe informacje i zapisy: [email protected] lub tel. 601 05 02 08.

Parafia Matki Boskiej Jasnogórskiej
Katecheza przedmałżeńska trwa cały rok. Spotkania: soboty, godz. 18.00. Na katechezę przyjmowani chętni z obszaru całej Łodzi. Spotkania obejmują 12 tematów - można rozpocząć w dowolnym momencie. katecheza obejmuje również spotkania z psychologiem i lekarzem.