Autor:
Szopka bożonarodzeniowa przed katedrą

W tym roku szopka będzie jednak bardzo podobna do tej zeszłorocznej. To dlatego, że autorkom zwycięskiego projektu z Politechniki Łódzkiej zarzucono plagiat. "Zarzuty ostatecznie okazały się bezpodstawne, ale było już zbyt późno, by dokończyć ten projekt. Dlatego postanowiliśmy jeszcze raz wykorzystać projekt zeszłoroczny" - wyjaśnia ks. Robert Jaśpiński odpowiedzialny za powstanie szopki przed łódzką archikatedrą.
Szopka będzie zatem podobna do tej z zeszłego roku - kształtem przypominać będzie rybę, ale nieco zmieni się jej elewacja. W środku staną nowe figury św. Rodziny, nie zabraknie też żywych zwierząt.
Łódzka szopka Bożonarodzeniowa zostanie poświęcona w nocy, tuż po Pasterce i będzie czynna aż do Trzech Króli.

Jak będzie wyglądać szopka? Wyjaśnia organizator, ks. Robert Jaspiński z Fundacji Służby Rodzinie "Nadzieja":