Autor:
Czy i jak kochać Kościół mimo wszystko

Uczestnicy spotkania Klubu Tygodnika Powszechnego będą mieli okazję na wymianę poglądów i debatę. Przed dyskusją zaplanowano także wprowadzenie ks. Marcina Czajkowskiego, który jest wykładowcą etyki w Wyższym Seminarium Duchownym w Łodzi. „Myślę, że to pytanie ma dwie odpowiedzi. Na pytanie "Czy?" odpowiedź dla chrześcijanina jest oczywista: Tak, jak najbardziej należy kochać Kościół. Natomiast "Jak kochać?" to oczywiście jest trudniejsze” podkreśla ks. Marcin. Inspiracją organizatorów był październikowy numer miesięcznika „Więź”, który poświęcony został miłości do Kościoła. Jak twierdzi ks. Marcin miłość ta powinna być miłością dojrzałą: „Ja bym powiedział, że Kościół trzeba kochać mądrze, tą taką dojrzałą miłością. Nie taką miłością pierwszą, taką która jest często ślepa, takim zakochaniem, ale miłością dojrzałą. Po wielu latach widzi się coraz więcej wad na przykład swojego współmałżonka, żony czy męża, ale to nie znaczy, że się przestaje kochać. Ta miłość staje się dojrzalsza ”.

Spotkanie Klubu Tygodnika Powszechnego odbędzie się w czwartek (2 grudnia) o godz. 19:00 w Klubie Inteligencji Katolickiej w Łodzi (przy ul. ks. Skorupki 13).