Autor:
Parafia na Facebooku

Informacje na temat parafii, ogłoszenia, zapowiedzi wydarzeń to wszystko znajdzie się na stronie parafii św. Michała Archanioła w Łodzi. Konto na Facebooku to także okazja do wymiany opinii i możliwość kontaktu z wiernymi. „Wpadłem na pomysł, że można wykorzystać ten kanał żeby się komunikować z parafianami” tłumaczy autor inicjatywy Bogumił Karbowiak.

Pomysł zyskał uznanie nie tylko wiernych, ale także proboszcza parafii ks. Marka Izydorczyka: „Są różne formy duszpasterstwa i to jest jedna z nich bardzo potrzebna i myślę, że nowoczesna. To na pewno jest doskonałe źródło informacji i przyciągnięcia młodych ludzi”.

Parafia św. Michała Archanioła była także jedną z pierwszych w Łodzi, która założyła własną stronę internetową. Jako pierwsza transmitowała Mszę św. przez internet. W drugim tygodniu swojego istnienia na Facebooku parafia zdobyła już prawie 30 sympatyków.