Autor:
Rozpoczęła się Msza żałobna Marka Rosiaka

Przed rozpoczęciem liturgii prezydent RP, Bronisław Komorowski, wręczył wdowie po Marku Rosiaku, Krzyż Kawalerski Orderu Odrodzenia Polski - za wybitne osiągnięcia w działalności zawodowej i społecznej podejmowane w służbie państwu i społeczeństwu.

Na początku Mszy świętej proboszcz katedry, ks. Ireneusz Kulesza, odczytał listy, jakie przysłali abp Michalik oraz abp Ziółek.

Abp Władysław Ziółek zapewnił w liście do uczestników liturgii, że modli się, "by ta tragiczna śmierć obudziła nasze sumienia i pomogła nam wyjść z duchowego chaosu, zagubienia i zamętu, w czym zdaje się pogrążać nasza ojczyzna". Przypomniał słowa Jana Pawła II, że "Polska potrzebuje ludzi sumienia". "Te słowa są wciąż aktualne i zobowiązują nas, abyśmy rozwiązując nasze problemy społeczne, gospodarcze i polityczne, pamiętali, że fundamentem rozwoju człowieka i społeczeństwa, jest ład moralny. Tego nam potrzeba w Łodzi i w całej Polsce, abyśmy nigdy więcej nie doświadczali takiej tragedii, jakiej doświadczamy dzisiaj" - napisał metropolita łódzki.