Autor:
Klub Miłośników Łodzi

Raz w miesiącu miłośnicy Łodzi ruszają w miasto. Zwiedzają muzea i stare fabryki, poznają kulturę, uczą się historii. „Są takie miejsca w Łodzi, które mijamy na co dzień, które mają bardzo ciekawą historię” opowiada jeden z uczniów Zespołu Szkół Salezjańskich im. ks. Bosko. Spotkania Klubu Miłośników Łodzi są elementem edukacji regionalnej. Ich zadaniem jest rozwijanie tożsamości regionalnej, poznanie specyfiki Łodzi, przekonanie uczniów, że Łódź jest miastem wartościowym, innym niż jej stereotypowy wizerunek. „Poznanie historii i dziedzictwa kulturowego naszego regionu wzbogaca nas też wewnętrznie” tłumaczy opiekun koła Marcin Paździor. Klub Miłośników Łodzi zrzesza kilkunastu uczniów z Salezjańskiego Gimnazjum i Liceum im. ks. Bosko.