Autor:
Apel o udział członków ruchów i stowarzyszeń katolickich w zakończeniu nawiedzenia

"W archidiecezji łódzkiej działa wiele ruchów i stowarzyszeń katolickich, by przykładowo wymienić: Ruch Światło-Życie i jego rodzinna gałąź Domowy Kościół, Droga Neokatechumenalna, Odnowa w Duchu Świętym, Akcja Katolicka, Stowarzyszenie Rodzin Katolickich, Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży, ruch Focolari" - wylicza ks. Dziewulski. W specjalnym liście do proboszczów apeluje o pomoc przy zorganizowaniu przybycia członków ruchów na uroczystość zakończenia nawiedzenia. "Członkowie poszczególnych ruchów i stowarzyszeń gromadzą się wokół swoich liderów, zaopatrzonych w tablicę z nazwą ruchu, którzy będą na nich oczekiwać na placu Katedralnym" - opisuje duchowny.

Uroczystość dziękczynienia Kościoła łódzkiego za nawiedzenie parafii naszej archidiecezji przez Królową Polski odbędzie się w sobotę, 11 września na Placu Katedralnym w Łodzi, o godz. 10.00.