Autor:
Zawsze z Twoim Synem

Każdego dnia Obraz nawiedza jedną z parafii Archidiecezji Łódzkiej. To nie tylko wielkie wydarzenie dla wiernych, ale także okazja do głębokiej modlitwy i rachunku sumienia.
W parafiach, które czekają jeszcze na nawiedzenie Obrazu trwają przygotowania. „Dla parafii jest to wielkie przeżycie. Przygotowujemy się od roku. Modlą się wierni i wszystkie grupy parafialne” komentuje proboszcz parafii św. Witalisa Męczennika w Tuszynie ks. Henryk Leśniewski.
Bezpośrednio przed przywitaniem Obrazu Matki Bożej Jasnogórskiej w parafiach wierni uczestniczą w misjach, podczas których mogą we wspólnej modlitwie duchowo przygotować się do nawiedzenia. „Jest to okazja do duchowego przygotowania, aby oderwać się od codzienności i przystanąć w tym biegu. Dla osoby wierzącej nawiedzenie Obrazu Matki Bożej Jasnogórskiej jest szansą na duchowe odrodzenie” tłumaczy proboszcz parafii Matki Bożej Zwycięskiej w Łodzi ks. Tadeusz Weber.
Wiele parafii postanowiło także w inny sposób zaangażować wiernych w przygotowania. W par. Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski w Tomaszowie Mazowieckim zakończył się już poetycki konkurs „Czekając na Matkę” zorganizowany dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych.
Jednak nawiedzenie Obrazu Matki Bożej Jasnogórskiej to także duże wyzwanie dla parafii. „Przygotowujemy parafian także od strony organizacyjnej” twierdzi ks. Henryk Leśniewski.
W tej chwili Obraz nawiedza dekanat wolborski. Od piątku (20 sierpnia) Obraz Matki Bożej Jasnogórskiej powitany zostanie w dekanacie tomaszowskim. Tydzień później rozpocznie się nawiedzenie dekanatu tuszyńskiego. Dekanat Łódź-Śródmieście będzie ostatnim, który powita Obraz Matki Bożej Jasnogórskiej.
Zakończenie peregrynacji zaplanowane jest na 11 września.