Autor:
Rozesłanie oazowiczów

W słowie wygłoszonym do oazowiczów abp Ziółek powiedział, że czas letnich rekolekcji jest wołaniem o wylanie Ducha Świętego. Postawił także przed nimi zadanie – mają oni być budowniczymi "cywilizacji miłości i nowej kultury". Zwrócił ponadto uwagę na hasło nowego roku pracy: "Słuchać Pana". Jest ono niejako alternatywą wobec dzisiejszej rzeczywistości, "w której człowiek nie lubi słuchać Boga, a cisza, w której jest słyszalny Jego głos, jest dla ludzi nie do zniesienia. Wypełniają ją oni muzyką i informacjami".
Jak podkreślił metropolita łódzki "wielu współczesnych może i słucha słów Ewangelii, ale nie słyszy ich. Z kolei tylko usłyszenie Słowa Bożego może zrodzić konkretne owoce w życiu wiernych i wskazać kierunki ich działania (...) Usłyszanym Słowem trzeba się także dzielić z innymi".
Na zakończenie homilii pasterz Kościoła w Łodzi życzył przybyłym owocnego przeżycia oaz.

Kolejnym punktem nabożeństwa było wręczenie przez metropolitę moderatorom i diakoniom przygotowującym poszczególne rekolekcje świec oazy. W tegoroczne wakacje archidiecezja łódzka zorganizuje w sumie 28 turnusów rekolekcyjnych. Na zakończenie zgromadzeni odśpiewali piosenkę roku - "Chcemy słuchać Cię".

Rozesłanie oaz wakacyjnych odbywa się rokrocznie w drugiej połowie czerwca, na kilkanaście dni przed rozpoczęciem pierwszego turnusu rekolekcji. Z jednej strony stanowi ono zamknięcie kolejnego roku pracy formacyjnej, z drugiej jest modlitewną inauguracją oazowych wakacji. Gromadzi osoby różnego stanu i wieku, odpowiedzialne za Ruch w archidiecezji – począwszy od dzieci, poprzez młodzież, rodziny Domowego Kościoła i osoby duchowne.