Archidiecezja Łódzka
Głusi i słabosłyszący modlili się w intencji ofiar
10:30 | 13.04.2010 | Wyświetleń: 321

Głusi i słabosłyszący uczniowie z trzech łódzkich szkół modlili się 13 kwietnia w kościele Podwyższenia Świętego Krzyża w Łodzi. Mszy świętej przewodniczył duszpasterz tego środowiska, ks. Wiesław Kamiński.

Ks. Kamiński odprawiał Mszę w języku migowym. „Członkowie delegacji, która jechała oddać hołd ofiarom Katynia, nie przypuszczali, że nigdy nie dotrą na miejsce. Nie myśleli, że z oficerami pomordowanymi 70 lat temu spotkają się już w innym, lepszym świecie” – mówił ks. Kamiński w homilii. „Modlimy się zarówno w intencji zmarłych, jak i tych, którzy zostali tu na ziemi. Każda z ofiar miała kogoś bliskiego – rodziców, dzieci, przyjaciół. Pamiętajmy też o naszej Ojczyźnie, którą dotknęła duża strata” – podkreślał duszpasterz głuchoniemych.
Msza została odprawiona z inicjatywy kierownictwa szkół. „Wczoraj były apele i zaprosiliśmy dzieci na dzisiejszą Mszę. Przyszliśmy, żeby uczcić pamięć ofiar tego tragicznego wypadku” – powiedziała Ewa Klita ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego dla Słabo Słyszących nr 5.
„Na początku nie dowierzałem, że to się stało. Potem przyjąłem to z ciężkim żalem. Bo to przecież nasz prezydent” – przyznał jeden z uczniów, Mateusz Bałdyga. „Rozmawialiśmy o tym w szkole i nie mogliśmy pojąć, jak do tego doszło” – opowiadał.
W liturgii w kościele Podwyższenia Świętego Krzyża w Łodzi uczestniczyli uczniowie i nauczyciele z trzech łódzkich szkół kształcących dzieci głuchonieme i słabosłyszące.