Autor:
Rusza Ośrodek Pomocy Duchowej

Ośrodek zlokalizowany jest w centrum Łodzi, przy ul. Łąkowej 42 (obok kościoła Matki Boskiej Zwycięskiej). Jego działalność zainicjował łódzki egzorcysta i szef Katolickiej Szkoły Kontemplacji i Ewangelizacji Młodych "Dzieci Światłości", ks. Grzegorz Korczak. Według niego zapotrzebowanie na taką pomoc jest duże, ale "ludzie często nie bardzo wiedzą gdzie szukać pomocy duchowej". "Często gubią się, bo ofert pomocy ludzi niekompetentnych, którzy sami uwikłani są w różne problemy, jest wiele" - podkreśla ks. Korczak. Dlatego postanowił stworzyć takie miejsce w centrum miasta.
Trzy razy w tygodniu w Ośrodku będą dyżurowały osoby, do których będzie można zwrócić się z problemem – osobiście lub telefonicznie. Oprócz tego prowadzona będzie modlitwa wstawiennicza oraz całodniowa adoracja Najświętszego Sakramentu.
Ośrodek Pomocy Duchowej czynny jest w poniedziałki w godz. 9.00-12.00 i 18.00-21.00, w środy i czwartki w godz. 18.00-21.00. Z telefonicznej pomocy duchowej można skorzystać pod numerem telefonu 42 630 98 17 (w godzinach pracy Ośrodka).