Autor:
Rzeszów: księża na zajęciach z ekonomii

„Umiejętność racjonalnego pożytkowania pieniędzy nie powinna być obca także przedstawicielom kościoła. Dla mnie jako proboszcza, który chce by parafia się rozwijała, taka wiedza jest wręcz niezbędna” – mówił uczestniczący w spotkaniu ks. Janusz Bury, proboszcz z parafii Łączki Jagiellońskie.

Jego parafia od wielu lat prowadzi prace budowlano-remontowe, jednak pomoc parafian nie wystarcza na pokrycie wszystkich wydatków. "Potrzebuję wiedzy ekonomicznej: jak zdobywać pieniądze, jakie są możliwości kredytowania pewnych prac, w jaki sposób je rozliczać, jak finansowo planować kolejne inwestycje. Także współpraca z rożnego rodzaju instytucjami wymaga ode mnie wiedzy specjalistycznej. Uważam, że szkolenie jest naprawdę potrzebne” – dodał ks. Bury.

Szkolenie zorganizował Departament edukacji NBP i Instytut Myśli ks. Józefa Tischnera z Krakowa.