Autor:
Papieski kalendarz na lato

W czwartek 11 czerwca, w uroczystość Bożego Ciała, o godz. 19.00 Benedykt XVI odprawi Mszę św. w bazylice św. Jana na Lateranie, skąd w procesji przejdzie następnie do bazyliki Matki Bożej większej.

W piątek 19 czerwca o godz. 18.00, w czasie nieszporów w Bazylice Watykańskiej, Benedykt XVI otworzy Rok Kapłański.

W niedzielę 21 czerwca papież odwiedzi sanktuarium św. Ojca Pio w miejscowości San Giovanni Rotondo na południu Włoch.

W niedzielę 28 czerwca o godz. 18.00 Benedykt XVI przewodniczyć będzie w bazylice św. Pawła za Murami zakończeniu Roku św. Pawła.

Nazajutrz, 29 czerwca, w uroczystość świętych Piotra i Pawła, w czasie uroczystej Mszy św. w Bazylice Watykańskiej, papież przekaże paliusze nowym metropolitom.

W lipcu, gdy Benedykt XVI wypoczywać będzie najpierw w Alpach, potem w Castel Gandolfo, nie są przewidziane żadne celebracje.

W sobotę 15 sierpnia, w uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, papież odprawi o 8.00 rano Mszę św. w kościele parafialnym pod wezwaniem św. Tomasza w Castel Gandolfo.

W niedzielę 6 września Benedykt XVI złoży wizytę w podrzymskiej diecezji Viterbo-Bagnoregio.

W dniach 26-28 września papież przebywać będzie w Republice Czeskiej.