Archidiecezja Łódzka
Dni Papieskie
08:43 | 12.06.2009 | Wyświetleń: 382
Dni Papieskie

W Łodzi trwają Dni Papieskie. W piątek okazja do przypomnienia sobie miejsc, które odwiedził Jan Paweł II oraz koncert zespołu "Śląsk". W sobotę odbędzie się czuwanie młodzieży, a w niedzielę - Święto Eucharystii.

VII Wędrówka łódzkim szlakiem Jana Pawła II rozpocznie się w piątek o godz. 10.00 przy tablicy upamiętniającej nadanie papieżowi-Polakowi tytułu Honorowego Obywatela Miasta Łodzi (ul. Piotrkowska 104). Później spotkania na lotnisku, przy dawnych zakładach „Alba” i „Uniontex”, a na zakończenie – w łódzkiej katedrze.
W piątkowy wieczór w bazylice archikatedralnej odbędzie się koncert zespołu Śląsk. W hołdzie Ojcu Świętemu Janowi Pawłowi II wykonana on program „Santo Subito”. Początek o godz. 20.00.
W sobotę wieczorem w katedrze zjawi się młodzież z całego regionu łódzkiego. Podczas czuwania powita ona krzyż Światowych Dni Młodzieży, który przyjedzie do Łodzi z Kielc. Czuwanie rozpocznie się o godz. 20.00, a w jego trakcie uczestnicy poprzednich edycji Dni opowiedzą o swoich wspomnieniach m.in. z Częstochowy, Denver, Paryża czy Toronto. Będzie też okazja do obejrzenia zdjęć z tamtych spotkań.
Podczas czuwania rozstrzygnięty zostanie również konkurs na fotografię krzyża, który prowadzony jest na stronie www.archidiecezja.lodz.pl. W konkursie jeszcze można wziąć udział, ale trzeba się spieszyć, bo prace są przyjmowane tylko do północy. „Może w nim wziąć udział każdy internauta, pod warunkiem, że przyśle maksymalnie trzy fotografie krzyża, wykonane na terenie archidiecezji łódzkiej. Mogą to być krzyże przydrożne, stojące w kościołach, na cmentarzach, a nawet układy geometryczne przypominające krzyż” – wyjaśniają organizatorzy. agrodą w konkursie jest cyfrowy aparat fotograficzny, pozwalający m.in. na manualne ustawianie parametrów.
Zakończeniem Dni Papieskich będzie Święto Eucharystii, któremu ma przewodniczyć kard. Stanisław Ryłko, przewodniczący Papieskiej Rady ds. Świeckich. Tradycyjna procesja wyruszy o godz. 10.00 sprzed sanktuarium Matki Boskiej Zwycięskiej. Na czele procesji niesiony będzie krzyż Światowych Dni Młodzieży. Około godz. 11.00 na placu przy katedrze odprawiona zostanie Msza święta.