Autor:
Ukazała się płyta z hymnami do patronów Polski i Europy

Hymny dedykowane są patronom Polski - Matce Bożej, Wojciechowi, Stanisławowi Biskupowi i Andrzejowi Boboli, a także patronom Europy - Benedyktowi, Cyrylowi i Metodemu, Katarzynie ze Sieny, Brygidzie Szwedzkiej i Edycie Stein. Muzykę komponowali m.in. Włodzimierz Korcz (jego utwór poświęcony jest św. Brygidzie), Stanisław Soyka (ku czci sw Andrzeja Boboli), a Zbigniew Wodecki swój utwór zadedykował św. Benedyktowi. Muzykę do hymnu do braci z Sołunia napisał Valerii Semeniuk.

Zbigniew Wodecki wykonuje hymn do św. Benedykta, Alicja Majewska piękną pieśń do szwedzkiej świętej, Patrycja Gola i Anna Serafińska śpiewają Hymn do Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski. Twórcy nawiązują do tradycji chórów gregoriańskich i muzyki cerkiewnej. Większość tekstów to hymny z brewiarza, ze wspomnień liturgicznych poszczególnych świętych.

W nagraniach udział wzięli Orkiestra Symfoniczna im. K. Namysłowskiego w Zamościu pod dyrekcją Tadeusza Wicherka oraz Zespół Muzyki Dawnej Capella Gedaniensis w Gdańsku pod dyrekcją Aliny Kowalskiej-Pińczak. Autorem projektu jest ks. dr Zdzisław Orzechowski, a wydawcą Stowarzyszenie Miłośników Muzyki Chrześcijańskiej GOSPEL.