Autor:
Kalonka: Parafialny bal w rytmach latynoskich

Bal karnawałowy jest już stałym punktem zimowego kalendarza parafii św. Ojca Pio w Kalonce. "Tegoroczny bal utrzymany będzie w konwencji bardzo szeroko rozumianego latino. Nie tylko skromne stroje karnawałowe z Rio de Janeiro, ale także stroje meksykańskie i karaibskie" - mówi ks. Paweł Stołowski, proboszcz parafii św. Ojca Pio w Kalonce. Dominować będą samby, rumby, cza-cze, reggae.

Dochód z balu (wejście kosztuje 100 złotych od osoby) przeznaczony będzie na budowę domu parafialnego. "Zbieramy na wykończenie domu parafialnego, w którym będzie tymczasowa kaplica. W trakcie balu będziemy też licytować podróżnicze książki Wojciecha Cejrowskiego, czyli człowieka, który praktycznie całe życie poświęcił tym terenom" - mówi ks. Stołowski.

Organizowane już od kilku lat przez parafię w Kalonce bale dobroczynne cieszą się doskonałą opinią - przyznaje Jerzy Marcinkiewicz, który wraz z żoną o wzięciu udziału w balu myśli od kilku lat. "W ubiegłym roku mieliśmy z małżonką wziąć udział w tym balu, ale inne sprawy pokrzyżowały nam szyki. Ale wchodząc na stronę internetową parafii dowiedzieliśmy się, że także w tym roku impreza jest organizowana. Namówiliśmy zatem znajomych, którzy w niej już wcześniej uczestniczyli" - mówi Marcinkiewicz.

Ks. Stołowski zapewnia, że każdy uczestnik balu będzie się świetnie bawić. "Dla osób, które nie ćwiczyły tańców latynoamerykańskich przypomniane będą podstawowe kroki samby, rumby, czaczy. Zatem chyba nikt nie będzie czuć się wyobcowany" - mówi proboszcz parafii św. Ojca Pio.

Bal dobroczynny odbędzie się 21 lutego w Szkole Podstawowej nr 202 w Łodzi-Nowosolnej.

Parafia św. Ojca Pio w podłódzkiej Kalonce istnieje od 2001 roku. Od początku jej proboszczem jest ks. Paweł Stołowski. Parafia słynie z organizowanych co roku rajdów pieszych i rowerowych Tour de Kalonka. Od 2004 działa przyparafialna Fundacja Centrum św. Ojca Pio, której zadaniem jest budowa Domu Ulgi w Cierpieniu. Fundacja ma status organizacji pożytku publicznego (nr KRS 0000217031).