Autor:
15. Łódzkie Dni Rodziny

Spotkanie integracyjne przedszkoli łódzkich odbędzie się w niedzielę, 11 maja o godz. 10.30 w kościele Matki Bożej Wspomożenia Wiernych w Łodzi, ul. Wodna 34.

Ponieważ w tym roku mija 50 lat inicjatywy Profesora Fijałkowskiego tworzenia w Polsce szkół rodzenia, dlatego Konferencja w Dużej Sali Obrad Rady Miejskiej w Łodzi z udziałem Księdza Arcybiskupa Metropolity, będzie 2-dniowa i szczególnie ważna. I tak:
- w piątek, 16 maja o godz. 15: sesja nt. „Profesor Włodzimierz Fijałkowski i Jego Dzieło”,
- w sobotę, 17 maja od godz.10 odbędzie się „Krajowy Zlot Szkół Rodzenia” - sesja naukowa dla środowiska medycznego z udziałem specjalistów z „najwyższej półki” w Polsce.

Uroczysty Jubileusz Małżeństw Archidiecezji Łódzkiej pod przewodnictwem Księdza Arcybiskupa odbędzie się w Bazylice Archikatedralnej w Łodzi w niedzielę, 18 maja o godz. 15.00. Na Jubileusz zapraszamy szczególnie małżeństwa przeżywające w bieżącym roku 25-tą i 50-tą rocznicę zawarcia Sakramentu Małżeństwa. Mile widziani będą też inni Jubilaci.

Podczas Mszy św. małżonkowie odnowią przyrzeczenia oraz otrzymają z rąk Księdza Arcybiskupa imienne dyplomy. Prosimy Jubilatów o przybycie wraz z całymi rodzinami i o przyniesienie ze sobą druków zgłoszeniowych. Po druki należy zgłosić się do Księdza Proboszcza.
Zapraszamy do włączenia się w program XV Łódzkich Dni Rodziny. Więcej szczegółów na plakatach.

Wikariusz Biskupi
ds. Duszpasterstwa Rodzin