Autor:
"Kościół i media w dialogu" - prezentacja nowej książki ks. Niewęgłowskiego

Publikacja ta jest zbiorem kazań szefa telewizyjnych programów w TVP3, w których duchowny niejako rejestruje przemiany, jakim podlegały i podlegają media w Polsce. „Towarzyszę dziennikarzom jako ich duszpasterz od połowy lat siedemdziesiątych. Uczestnicząc w życiu, osiągnięciach i potknięciach, ale także w życiu osobistym wielu osób z tego środowiska, widzę pewną panoramę zjawisk, którymi się dzielę. Zabieram głos jako osoba pracująca od wielu lat w polskich mediach” – pisze ks. Niewęgłowski.

W swoich kazaniach – stanowiących kolejne rozdziały nowej książki – krajowy duszpasterz środowisk twórczych podejmuje problemy aksjologii w mediach, etyki i wysiłków tworzenia kodeksu obyczajowego. Porusza także zagadnienia dotyczące mechanizmów rynku i obecności obcego kapitału w mediach. Pisze o swojej trosce o jedność środowiska oraz określenia jego miejsca w życiu społecznym.

Ks. prałat Niewęgłowski jest autorem 40 książek i ponad 100 artykułów z zakresu kultury, dziennikarstwa i teologii. Należy m.in. do Konferencji Mediów Polskich, PEN-Clubu, Stowarzyszenia Pisarzy Polskich oraz Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich.