Autor:
Informacja Komendy Miejskiej Policji w Łodzi dla wiernych łódzkich parafii.

Do mieszkania nie należy wpuszczać od razu osób obcych, które mogą podawać się za hydraulików, elektryków, kominiarzy, pracowników administracji, telewizji kablowych, organizacji społecznych, charytatywnych, kościelnych i innych. Pracownicy i przedstawiciele tego typu instytucji z reguły nie przychodzą bez umówienia, wcześniej informując o terminie i celu przybycia.
W przypadku wątpliwości, co do ww. osób, sugerujemy nie wpuszczać ich do mieszkania i zawiadomić Policję - w takiej sytuacji patrol Policji sprawdzi, kim jest osoba i czy mówi prawdę, co do okoliczności swojej obecności w danym miejscu.

Czas Świąt i Sylwestra to okres spotkań i zabaw w gronie rodziny i znajomych. Wychodząc z mieszkania, z domu, nie zapominajmy o jego właściwym i odpowiednim zabezpieczeniu przed kradzieżą. Prosimy o zamknięcie drzwi wejściowych - tych do mieszkania i tych prowadzących na klatkę schodową. Pamiętajmy o zamknięciu okien i lufcików, również wtedy, kiedy wychodzimy tylko na chwilę (np. do sklepu) - nawet tylko rozszczelnione okno ułatwia włamywaczom wejście do pomieszczenia.
Jeżeli istnieje taka możliwość, poprośmy sąsiadów, którzy nie będą wyjeżdżać z domu na Święta, na Sylwestra, aby zwrócili baczniejszą uwagę na nasze mieszkanie - czujny sąsiad lepiej zabezpieczy nasze mieszkanie niż niejeden zamek.

Ze względu na działalność tzw. „kieszonkowców”, szczególną czujność należy zachować w środkach komunikacji miejskiej, na przystankach tramwajowych i autobusowych, na targowiskach, w centrach handlowych.

umieszczone za zgodą:

Ks. dra Zbigniewa Tracza