KURS CHORAŁU GREGORIAŃSKIEGO w Łodzi

- inauguracja kolejnego roku pracy

14 października br. o godz. 14.00 w siedzibie Studium Muzyki Kościelnej AŁ przy ul. Zgierskiej 123.

Plakat Kurs Choralu Lodz 2017

VII Warsztaty Chorału Gregoriańskiego

Cantus gregorianus

Ave mundi Domina

25 - 30 czerwca 2017 r., w Łodzi

Prowadzący:

• o. Jean de Richemont OSB (organista w benedyktyńskim Klasztorze Notre-Dame w Triors we Francji),

• Claude Pateau (Szkoła Świętego Grzegorza, Akademia Muzyki Sakralnej w Le Mans we Francji),

• René Linnenbank (Holandia, wokalista, nauczyciel śpiewu, konsultant wokalny oo. Benedyktynów w Triors),
  • Zespół wokalny Liquescentes pod dyr. Karoliny Piotrowskiej-Sobczak (Poznań),

• Bogna Bohdanowicz (muzykolog, Kurs Chorału Gregoriańskiego – Łódź),
  • Anna Kamerys (chórmistrz, Kurs Chorału Gregoriańskiego – Łódź),

• s. dr hab. Adelajda Sielepin CHR (profesor, kierownik Katedry Teologii Liturgii Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie).

KURS CHORAŁU GREGORIAŃSKIEGO w Łodzi

- inauguracja kolejnego roku pracy

12 listopada br. o godz. 13.00 w siedzibie Studium Muzyki Kościelnej AŁ przy ul. Zgierskiej 123.

Plakat Kurs Choralu Lodz 2016

Muzyka liturgiczna – Bogu na chwałę, wiernym ku uświęceniu
         "Kościół zatem bardzo się troszczy o to, aby chrześcijanie podczas tego misterium wiary nie byli obecni jak obcy i milczący widzowie, lecz aby przez obrzędy i modlitwy tę tajemnicę dobrze zrozumieli, w świętej czynności uczestniczyli świadomie, pobożnie i czynnie, byli kształtowani przez słowo Boże, posilali się przy stole Ciała Pańskiego i składali Bogu dzięki, a ofiarując niepokalaną hostię nie tylko przez ręce kapłana, lecz także razem z nim, uczyli się samych siebie składać w ofierze i za pośrednictwem Chrystusa z każdym dniem doskonalili się w zjednoczeniu z Bogiem i wzajemnie z sobą, aby w końcu Bóg był wszystkim we wszystkich."

(Konstytucja o liturgii świętej "SACROSANCTUM CONCILIUM" 48)

Cele warsztatów

• formacja duchowa muzyków liturgicznych
  • czerpanie ze skarbca tradycji oraz poznawanie współczesnej muzyki liturgicznej
  • doskonalenie warsztatu muzyczno-wokalnego
  • integracja formacji muzycznych i śpiewaczych

facebook_icon  Jesteśmy na Facebook!

<div id="fb-root"></div>
<script>(function(d, s, id) {