Archidieczja Łódzka

• Ogłoszenia
  • Intencje

RYS HISTORYCZNY
Data erygowania: 28 IX 1947 r. (bp Michał Klepacz)
Historia budowy kościoła i jego architektura:
Budowę nowego kościoła rozpoczęto 10 V 1985 r. Autor projektu arch. Mirosław Rybak. Kościół murowany, styl nowoczesny, na planie sześcioboku, symetryczny, bryłę zamykają kaskadowe dachy. Nawa główna oraz dwie przylegające kaplice rozdzielone zakrystią. Konsekrowany 28 IX 1997 r. przez abpa Władysława Ziółka.
Wyposażenie kościoła:
Ołtarze marmurowe – główny, Najświętszego Serca Jezusowego, boczne: św. Katarzyny Aleksandryjskiej i Matki Boskiej Nieustającej Pomocy, w kaplicach: Miłosierdzia Bożego i Matki Boskiej Fatimskiej. Ambonki murowane – przy ołtarzu głównym i w kaplicy Miłosierdzia Bożego. Tabernakulum pancerne – dwustronne. Chrzcielnica – marmurowa. Dwa dzwony z mikroprocesorowym sterownikiem: na wieży i dzwonnicy obok kościoła. Organy elektroniczne „Jubilate”. Droga Krzyżowa rzeźbiona w drewnie lipowym. Konfesjonały dębowe (4), ławki dębowe (86). Podstawa marmurowa pod feretron Chrystusa Miłosiernego i św. Faustyny w kaplicy Miłosierdzia Bożego.

Ulice należące do parafii

MIEJSCOWOŚCI NALEŻĄCE DO PARAFII: Karsznice wieś – 1,5 km, Krobanów – 3,5 km, Michałów – 3,5, Zduńska Wola-Karsznice, miasto z kościołem parafialnym