ODEZWA ARCYBISKUPA ŁÓDZKIEGO
PRZED ARCHIDIECEZJALNYM ŚWIĘTEM EUCHARYSTII

Zgodnie z życzeniem Ojca Świętego Jana Pawła II obecny rok przeżywamy jako wigilię roku 2000. W sobotę 5 czerwca przybywa do Polski następca świętego Piotra, aby osobiście przygotować nas do owocnych obchodów wielkiego Jubileuszu Chrześcijaństwa. W związku z tym nasze doroczne Święto Eucharystii będziemy w tym roku celebrować w uroczystość Bożego Ciała, tj. w czwartek 3 czerwca.
Tego dnia przejdziemy w procesji eucharystycznej z kościoła Matki Boskiej Zwycięskiej do archikatedry. Po zakończeniu procesji odbędzie się uroczysta koncelebra przy ołtarzu polowym.
Początek uroczystooci o godz. 10.00. Będzie jej przewodniczył ksiądz arcybiskup Szczepan Wesoły z Rzymu.
W parafiach łódzkich eucharystyczne procesje do czterech ołtarzy odbędą się tego dnia w godzinach popołudniowych.
Jak co roku, w Święcie Eucharystii uczestniczyć będą oficjalne delegacje ze wszystkich dekanatów naszej Archidiecezji. Gorąco proszę moich Archidiecezjan o liczny udział w tej dorocznej uroczystości. Będzie to publiczne świadectwo naszej wiary w obecności Jezusa w Eucharystii, a tym samym niezwykle skuteczna dziś forma ewangelizacji.
Informację o zbliżającym się Święcie Eucharystii przekazujmy swoim znajomym i przyjaciołom, zachęcając ich serdecznie do udziału w uroczystości.
W tym roku swój udział w obchodzie tego Święta ofiarujemy w intencji Ojca Świętego, aby Jego pielgrzymka przyniosła liczne i trwałe owoce w duchowym przygotowaniu Polaków do obchodów Roku 2000.
Już teraz wszystkim uczestnikom Święta Eucharystii z serca błogosławię.

+ Władysław Ziółek
arcybiskup łódzki

Łódź, dnia 15 maja 1999 r.