Biografia

DOM PAMIĘCI

Poświęcenie Domu Pamięci Sługi Bożego o. Anzelma Gądka OCD

Dom Pamięci
W IV niedzielę Wielkiego Postu, tj. 2 marca b.r. o godz. 15.30 w Marszowicach, (parafia Niegowić, archid. krakowska), gdzie 124. lata temu przyszedł na świat Sługa Boży o. Anzelm od św. Andrzeja Corsini OCD (Maciej Józef Gądek, 1884-1969), Założyciel naszego Zgromadzenia Sióstr Karmelitanek Dzieciątka Jezus, Jego Eminencja ks. kard. Stanisław Dziwisz, Metropolita Krakowski, wizytując papieską parafię Niegowić, dokona otwarcia i poświęcenia Domu Pamięci Sługi Bożego.
Dom Pamięci jest rekonstrukcją domu rodzinnego o. Anzelma, gdzie 24 lutego 1884 r. on się urodził, spędził swoje dzieciństwo i skąd w 11 roku życia wyruszył do wadowickiego alumnatu św. Rafała Kalinowskiego, by realizować swe karmelitańskie powołanie. W Domu Pamięci odtworzona jest dawna izba Gądków oraz galeria obrazów, rzeczy używanych przez Sługę Bożego i fotografii dokumentujących jego życie i działalność w Karmelu i w Kościele powszechnym.
Budowa - rekonstrukcja domu rodzinnego Sługi Bożego Ojca Anzelma - ze względu na skromne środki Zgromadzenia, trwała blisko pięć lat i jest przede wszystkim dziełem św. Józefa, ale też ofiarą wielu dobrych ludzi, którzy pragnęli włączyć się w to dobre dzieło, upamiętniające tego wielkiego Karmelity, Kapłana i Sługę Kościoła.
Dziękujemy Bożej Opatrzności, że dzieło to, mogło w ogóle powstać, a obecnie cieszy serca zarówno Sióstr Zgromadzenia, jak i wiernych parafii Niegowić szczycących się swoim wielkim Rodakiem. W przyszłości miejsce to będzie z pewnością pożyteczne dla nawiedzających je pielgrzymów, którzy będą mogli bliżej zapoznać się z życiem i duchowością Sługi Bożego, a którego doczesne szczątki spoczywają w przedsionku kościoła Karmelitów Bosych w Łodzi.
Prosimy wszystkich o modlitwę w intencji prac toczącego się procesu beatyfikacyjnego, który - jak ufamy - wkrótce zakończy się na terenie archidiecezji łódzkiej oraz o rychłą beatyfikację Sługi Bożego, i zapraszamy do Marszowic!
W Niegowici na wiosnę 2008 r. rozpocznie się budowa klasztoru Sióstr Karmelitanek Dzieciątka Jezus, które wkrótce założą tam swoja wspólnotę i będą posługiwać w tej papieskiej Parafii i opiekować się Domem Pamięci o. Założyciela. Dekret erekcyjny domu zakonnego wystawił J.E. kard. St. Dziwisz, Metropolita Krakowski.
Jeśli ktoś chciałby wesprzeć dzieło budowy domu zakonnego w Niegowici może swoją ofiarę wpłacić na nr konta: 12 1240 1545 1111 0010 0097 7640.

Z podziękowaniem i darem modlitwy
Siostry Karmelitanki Dzieciątka Jezus

Postulacja Sługi Bożego o. Anzelma Gądka OCD